Artykuł z cyklu ''Fisher Price. Let's be kids!'' strona główna cyklu
Let's be kids!

Rytm snu u niemowlaka. Jak ułatwić dziecku zasypianie?

Bawimy się w… śpiocha

Let's be kids!

Rytm snu u niemowlaka. Jak ułatwić dziecku zasypianie?

Bawimy się w… śpiocha

Sen ma ogromne znaczenie dla rozwoju dzieci, szczególnie niemowląt. Optymalny i stały rytm dnia stanowi jeden z najważniejszych czynników ułatwiających maluchom zasypianie. Niezwykle ważne aby rodzice zadbali o stworzenie swoim pociechom odpowiednich warunków do zdrowego snu. Dowiedz się, jak zbudować rytuał zasypiania swojemu maluszkowi.

Codzienne rytuały działają na niemowlęta wyciszająco i uspokajająco. Dodatkowo dają im poczucie bezpieczeństwa, dzięki czemu łatwiej im zasnąć. Konsekwentne przestrzeganie ustalonej z góry pory spania oraz towarzyszące jej czynności takie, jak mycie, karmienie czy śpiewanie kołysanek uczy dziecko samodzielnego zasypiania. Rytuał snu to podstawa zdrowego rozwoju każdego niemowlaka. 

Usypianie malucha

Wiele kobiet w ciąży martwi perspektywa nieprzespanych nocy. Nowo narodzone dzieci potrzebują dużo snu, a wiele przyszłych matek nie wie, jak wyrobić u swojej pociechy nawyk spania w nocy i jak sprawić, żeby maluch przespał min. 5 godzin bez przerwy. Na szczęście istnieją produkty, które pomogą przenieść nawet najbardziej niechętnego brzdąca do krainy snu.

Podczas kompletowania wyprawki warto zwrócić uwagę na akcesoria, które mają za zadanie wspomagać sen dziecka. Tego typu produkty powinny emitować biały szum, który przypomni maluchowi czas spędzony w brzuchu mamy, a także kojące melodie lub odgłosy natury. Zabawki wspomagające zasypianie działają stymulująco na zmysły dziecka, w szczególności słuch i wzrok.

Senna Chmurka Uspokajacz

Wybierając produkt ułatwiający zasypianie dobrze zadbać o to, aby był on nie tylko efektywny, ale i funkcjonalny. Świetnym wyborem będzie bez wątpienia Senna Chmurka Uspokajacz, która przeznaczona jest dla dzieci już od pierwszych dni życia. Zabawka pobudza zmysły dotyku, wzroku i słuchu. Chmurka wykonana jest z miękkich, przyjemnych materiałów. Dodatkowo, emituje biały szum oraz delikatną muzykę i efekty dźwiękowe ze specjalnej playlisty Ready, Settle, Sleep, które zsynchronizowane są z pokazem światełek. Zarówno dźwięki, jak i kolory można dowolnie dopasowywać do preferencji maluszka, co stworzy mu przytulną, zapewniającą spokojny sen atmosferę.


Zasypianie poza domem

Wypracowanie, a potem utrzymanie rytuału zasypiania jest niezwykle istotne dla rozwoju dziecka. Rodzice powinni zadbać o to, żeby ich pociecha miała komfortowe warunki snu w każdej sytuacji. Pomogą im w tym produkty, które są nie tylko skuteczne, ale i funkcjonalne. Ważne, aby zabawki odpowiadały potrzebom maleństwa. Dobrym przykładem jest Senna Chmurka Usypiacz, którą można nie tylko łatwo przyczepić do większości łóżeczek, ale i zabrać ją ze sobą na wycieczkę.

Duże znaczenie dla rytmu dnia noworodka mają spacery. Wychodzenie z maleństwem może być problematyczne, dlatego dobrze zaopatrzyć się w akcesoria ułatwiające mu zaśnięcie. Podczas spacerów bardzo dobrze sprawdzają się przytulanki, szczególnie te z wibracjami takie, jak Jeż Uspokajacz. Maskotka nie tylko uspokaja dziecko, ale dzięki delikatnej muzyce rozwija jego zmysł słuchu. Alternatywą dla Jeża jest Żyrafka Uspokajacz, którą można przyczepić do wózka lub postawić na komodzie czy stole. Zabawka odtwarza łagodne, kojące dźwięki. W zależności od upodobań dziecka można wybrać jedną z 10 piosenek, różowy szum lub odgłosy przyrody. Dzięki funkcjom, w które wyposażona jest Żyrafka, można szybciej uspokoić i utulić maleństwo do snu, a tym samym zapewnić mu dłuższy i zdrowszy odpoczynek. 

Bawimy się w… śpiocha

Zobacz też:

Rozgadane zwierzaki niosą radość najmłodszym!

Metody na usypianie dziecka – co zrobić, kiedy maluch nie chce zmrużyć oczu?

Ruszamy na pierwsze wakacje! Jakie zabawki ze sobą zabrać?


Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
66
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
2
13.03.2020
Ania
Kupiłam i gorąco polecam każdej Mamie ;)
06.03.2020
Mummy
Wspaniałe to jest :)