Gwiazdy

Rutger Hauer nie żyje. Aktor zagrał w filmie „Łowca Androidów”

Gwiazdy

Rutger Hauer nie żyje. Aktor zagrał w filmie „Łowca Androidów”

Rutger Hauer, holenderski aktor znany z filmu „Łowca Androidów” Ridleya Scotta z 1982 roku, nie żyje. Rutger Hauer miał 75 lat. Zmarł po krótkiej chorobie.

Rutger Hauer zmarł 19 lipca 2019 roku w wieku 75 lat. Aktor zagrał m.in. w filmie „Łowca Androidów” Ridleya Scotta z 1982 roku oraz w serialu "Ucieczka z Sobiboru".

Rutger Hauer urodził się niedaleko Amsterdamu 23 stycznia 1944 roku. Jego rodzice byli nauczycielami. Rutger marzył o tym, żeby zostać marynarzem. W wieku 15 lat uciekł z domu. Niestety Rutger był daltonistą, co uniemożliwiło mu karierę marynarza. Rutger został zauważony przez Paula Verhoevena - to współpraca z tym holenderskim reżyserem okazała się przełomem w karierze Hauera.

Wszyscy oczywiście znamy najbardziej Hauera z roli Batty'ego w "Łowcy Androidów".

Rutger Hauer zagrał również w:

  • "Batman - Początek",
  • "Zaklęta w sokoła",
  • "Nocny jastrząb",
  • "Ślepa furia",
  • "Autostopowicz".

"Łowca androidów" - o czym opowiada film?

Film "Łowca androidów" opowiada historię Ricka Deckarda - jednego z Łowców Androidów. Replikanci, bo tak nazwano tych androidów, byli używani do niebezpiecznych badań i kolonizacji innych planet. Po krwawym buncie zespołu androidów na pozaziemskiej kolonii, Replikanci nie mogli przebywać legalnie na Ziemi. Byli oni owładnięci panicznym strachem przed nieuchronną śmiercią i za wszelką cenę starają się dotrzeć do ich konstruktorów - jedynych ludzi mogących przedłużyć ich życie.

Replikanci zostali bowiem zabezpieczeni przed długotrwałym życiem ze względu na rozwijające się w nich uczucia. Specjalny oddział policji - tytułowi "Łowcy Androidów" - są detektywami, którzy mają za zadanie odnaleźć i wyeliminować zbiegłych androidów. 

Akcja rozgrywa się w Los Angeles w 2019 roku, gdy jeden z najlepszych Łowców zostaje ranny podczas wykonywania testu Voigta-Kampffa na jednym z androidów i właśnie Deckard przejmuje jego zadanie - wyeliminowanie zbiegłych androidów typu Nexus-6.


Zobacz też: Raca nie żyje. Polski raper miał 33 lata

Co sądzisz o tym artykule?
49
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0