Artykuł z cyklu ''Fisher Price. Let's be kids!'' strona główna cyklu
Let's be kids!

Ruszamy na pierwsze wakacje! Jakie zabawki ze sobą zabrać?

Let's be kids!

Ruszamy na pierwsze wakacje! Jakie zabawki ze sobą zabrać?

Wyjazd na wakacje z małym dzieckiem bywa dla rodziców wyzwaniem. Trzeba być przygotowanym na zaspokojenie rozmaitych potrzeb malucha, dbać jego bezpieczeństwo, zdrowie, wygodę, a także o potrzebną mu stymulacje i rozrywkę. W podróży i na wakacjach przydadzą się sprytne zabawki!

W ramach zestawu podróżnego na wakacje czy wyjazd z dzieckiem, warto zabrać kilka zabawek dostosowanych do wieku pociechy. Mogą okazać się bardzo przydatne zarówno w samochodzie czy samolocie, jak i podczas wypoczynku na plaży.


Jakie zabawki sprawdzą się w podróży?

Dla wielu dzieci podróż, zwłaszcza długa, jest prawdziwą udręką. Warto znać pomysły na zabawki i akcesoria, które świetnie sprawdzą się w drodze.

  • Przedszkolaki wymagają czegoś zdecydowanie angażującego – na przykład przyjaznej zabawki elektronicznej takiej jak Tablet od Fisher-Price. Zabawka oferuje wiele odpowiednich dla wieku i umiejętności malucha piosenek, wypowiedzi i dźwięków. Tablet z 28 łatwymi do naciskania przyciskami „aplikacji” (w tym 26 z literkami alfabetu) pomaga w nauce literek od A do Ż oraz nazw przedmiotów, a także odgrywa śmieszne odgłosy, melodyjki i sześć piosenek do wspólnego śpiewania !
  • Dla niemowlaków świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju zabawki sensoryczne, czyli te, które maja wypustki, różne rodzaje faktury, interesujące kształty i kolory. Samochód jest idealnym miejscem do ćwiczeń wspomagających zarówno rozwój postrzegania, jak tez motoryki małej u dzieci. Dla malucha więc idealnie sprawdzi się więc zestaw kluczyki Szczeniaczka Uczniaczka od Fisher Price. Gdy dziecko naciśnie przycisk na brzuszku, Szczeniaczek zacznie uczyć je liczenia, kolorów i nie tylko, wykorzystując do tego radosne piosenki i swój słodki podświetlany nosek. Dodatkową rozrywkę zapewni obrotowy kręciołek oraz dwa miękkie klucze do podgryzania!
  • Wspólne śpiewanie podczas jazdy samochodem to świetny pomysł na skrócenie dłużącego się czasu i wesołe zajęcie dla całej rodziny.
  • Innym pomysłem na zajęcie zmęczonego drogą malca są manualne gry logiczne polegające na przekładaniu elementów. Wesoły Padzik Malucha to interaktywna zabawka edukacyjna od Fisher-Price. Nawet najmłodsi gracze mogą przejąć kontrolę nad nauką dzięki tej interaktywnej zabawce w formie kontrolera gier, która uczy liczb, kolorów, kształtów i nie tylko. Gdy mali gracze ruszają joystickiem i naciskają przyciski ABCD oraz przyciski z liczbami, uruchamiają wesołe piosenki, dźwięki i wypowiedzi, które uczą ich liczb, kształtów i kolorów.

Urlop z dzieckiem: co zabrać na plażę?

Spędzając z dzieckiem wakacje nad morzem lub jeziorem należy spakować do torby kilka niezbędnych rzeczy, żeby zapewnić najmłodszym bezpieczeństwo, komfort i zabawę. Nakrycie głowy na plażę dla malucha to jedna z najważniejszych rzeczy, o której musimy pamiętać, ale wybierając się na plażę z dzieckiem, nie można oczywiście zapomnieć o zabawkach – wiaderkach, foremkach, kole do pływania, dmuchanej piłce itp. Nie należy jednak przesadzać z ich ilością – wystarczy kilka ulubionych rzeczy malucha. Ważne, by dobrze przemyśleć, co naprawdę będzie dziecku potrzebne i sprawdzi się na plaży. Na przykład zabawki sensoryczne, którymi można bawić się na kocyku, takie jak Wesoła Piłka Nożna Fisher Price

Lista rzeczy do zabrania nad morze z dzieckiem:

  • zabawki do piasku (co najmniej łopatka, wiaderko i kilka foremek, sitko);
  • piłka plażowa, siatkowa lub frisbee;
  • koło ratunkowe do pływania dla dzieci (są także koła z siedziskiem dla mniejszych dzieci);
  • nadmuchiwane motylki na ramiona.
  • Książeczka, która sprawdzi się zarówno jako angażujące zajęcie, jak „uspokajacz”.

Godne polecenia są interaktywne książeczki z wierszykami z linii „Ucz się i śmiej!” Fisher Price. Obracając strony, dziecko aktywuje odtwarzanie znanych i lubianych rymowanek, takich jak „Ciasto zjem” i „Pieski małe dwa”, którym towarzyszą kolorowe ilustracje przedstawiające Szczeniaczka i Siostrzyczkę. Wygodny uchwyt ułatwi zabranie Książki z wierszykami w każdą podróż. 


Innym pomysłem na wykorzystanie czasu wakacji jest inwestycja w rozwój nowych umiejętności u dziecka. Być może maluch przejawia predyspozycje do uprawiania jakiegoś sportu, na który w ciągu roku szkolnego zupełnie nie było czasu? Należy jednak pamiętać, że wakacje są czasem wypoczynku i dziecka do niczego nie powinno się przymuszać. Jeśli nie jest zainteresowane grą na pianinie, jeśli pływanie z instruktorem jest dla niego bardziej stresujące niż przyjemne, jeżeli nie interesuje się komputerami – nie powinniśmy go zmuszać do takich aktywności. Warto jednak porozmawiać z dzieckiem: może chciałoby nauczyć się jeździć konno lub po prostu obcować z końmi? A może wolałoby poszerzyć swoje umiejętności plastyczne? Pomysłów na ciekawe spędzanie czasu jest wiele, a wykupienie dziecku vouchera na określony kurs lub lekcji na wakacje to świetny pomysł!Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
64
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0