Gorące tematy

Rusza internetowe radio "Nowy Świat". Stacja przedstawiła swoją ramówkę

radio mikrofon

Rudy and Peter Skitterians/Pixabay

Gorące tematy

Rusza internetowe radio "Nowy Świat". Stacja przedstawiła swoją ramówkę

radio mikrofon

Rudy and Peter Skitterians/Pixabay

Internetowe radio Nowy Świat wystartuje 10 lipca o godz. 6:00. Na antenie pojawią się Wojciech Mann, Jerzy Sosnowski, Eliza Michalik, Marcin Kydryński, Beata Grabarczyk, Tomasz Raczek czy Michał Nogaś. Redaktor naczelną stacji jest była szefowa Trójki, Magdalena Jethon. 

Radio Nowy Świat - kiedy rusza

Początkowo radio Nowy Świat miało wystartować 26 czerwca br., ale z powodu zakażenia koronawirusem przez jednego ze współpracowników prace nad rozpoczęciem działalności uległy opóźnieniu. Internetowa stacja ruszy 10 lipca o godz. 6:00.

Finansowanie radia "Nowy Świat" ma opierać się wyłącznie o crowdfunding. Reklamy mają być brane pod uwagę jedynie wtedy, kiedy wpłaty od patronów nie będą utrzymywać się na wystarczającym poziomie, pozwalającym sfinansować projekt w całości. Potrzebna kwota to 250 tys. zł miesięcznie. Do tej pory udało się zebrać ponad 1,8 mln zł. Zadeklarowana kwota wsparcia to 650 tys. zł miesięcznie, w sumie inicjatywę wsparło ponad 25 tys. patronów.

Stację utworzyła spółka Ratujmy Trójkę - prezesem zarządu jest Piotr Jedliński, a członkami Anna Krakowska i Krzysztof Łuszczewski. Wspólnikami są: Jan Chojnacki, Magdalena Jethon, Anna Krakowska, Jerzy Sosnowski, Krzysztof Łuszczewski, Patrycja Macjon, Piotr Jedliński i Wojciech Mann.

Radio Nowy Świat - ramówka 

Radio Nowy Świat zdradziło przyszłym słuchaczom pełną ramówkę. Stacja rozpoczyna nadawanie od piątku, 10 lipca 2020 r.

  • W piątki od 6.00 do 10.00 ma być nadawana "Poranna Manna" autorstwa Wojciecha Manna. Potem "Próbny lot" poprowadzą finaliści w organizowanym przez stację konkursie "młodych talentów". Następnie na antenie pojawi się "W środku dnia" – w lipcu prowadzącym będzie finalista konkursu Paweł Orlikowski. Po południu Bartek Winczewski poprowadzi "Świat nowej muzyki", a Michał Porycki będzie gospodarzem "Popołudnia w Nowym Świecie". Wieczorem na antenie zagości audycja muzyczna. 
  • W soboty Jose Torres zaproponuje "De Cuba, su musica", Beata Grabarczyk poprowadzi "Deliberatorium", a "Muzyczny tygiel" - Krzysztof Sacha. Jerzy Sosnowski zaprosi słuchaczy na "Stulecie dziwów", po nim  za mikrofonem zasiądzie Kinga Krasuska z "Miłomuzomanią", a następnie Katarzyna Zacharska z "Jej historią". Wieczorem nadawany będzie "Próbny lot" laureatów, a od 20.00 do 22.00 "Jeźdźcy muzy" Krzysztofa Łuszczewskiego
  • Niedziela rozpocznie się programem "Bez kolejki" Wojciecha Manna; następnie nadawana będzie "Raczek Movie" Tomasza Raczka i "Wesoła warszawska fala" Jana Młynarskiego. Od 15.00 Marcin Kydryński będzie nadawać "Porę sjesty", potem pojawi się "W głębi duszy" Elizy Michalik. W "Próbnym locie" pojawi się trójka finalistów wyłonionych w konkursie. Od 19.00 na antenie obecny będzie program "Czytał Michał Nogaś", a po nim Andrzej Poniedzielski z "Piosennikiem".
  • Od poniedziałku do czwartku – od 6.00 do 10.00 ma być nadawany "Nowy Świt", który prowadzić będą Beata Grabarczyk, Katarzyna Kasia i Grzegorz MarkowskiNastępnie nadawany będzie "Próbny lot", potem "W środku dnia" z prowadzącymi Mateuszem Adruszkiewiczem, Krzysztofem Sachą, Maciejem Jankowskim i Karolem Bergerem. W paśmie "Muzyczne audycje autorskie" pojawią się: w poniedziałki :Muzyka bardzo poważna" – Krzysztofa Grabowskiego, we wtorki "Mała kawa" Wojciecha Manna, w środy "Dzieci bluesa" Jana Chojnackiego; a w czwartki – „Zamach na dziesiątą muzę" Zbigniewa Zamachowskiego O 16.00 do 19.00 w "Popołudniu w Nowym Świecie" prowadzącym będzie Michał Porycki. Od 19.00 do 21.00 będzie można posłuchać "Strumień zdumień" Jana Chojnackiego (w poniedziałki); "Wagle" Wojciecha Waglewskiego i Bartosza "Fisza" Waglewskiego (we wtorki); w środy – "Badafonia" Kuby Badacha, a w czwartki – "Napiór w eterze" Marka Napiórkowskiego. Od 21.00 do 22.00 "Punkt widzenia" poprowadzi Jerzy Sosnowski, Katarzyna Kasia oraz Eliza Michalik. 

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Dzień Dobry Wakacje

Zobacz też:

Waglewski: "Jestem upierdliwy" 

Nosowska i Waglewski - czego szukają w muzyce?

Lizbona i muzyka Fado oczami Marcina Kydryńskiego

Źródło: wirtualnemedia.pl |
Co sądzisz o tym artykule?
94
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0