Gwiazdy

Roxen - powiew świeżości na europejskiej scenie: "Chcę być iskrą, która roznieca ogień w życiu innych" 

Roxen

mat. prasowe

Gwiazdy

Roxen - powiew świeżości na europejskiej scenie: "Chcę być iskrą, która roznieca ogień w życiu innych" 

Roxen

mat. prasowe

Roxen od dziecka wiedziała, że muzyka to jej życie i wybawienie. Ma unikatowy głos, a jej teksty tworzą świat, gdzie wszystko wydaje się możliwe. Zdaniem wokalistki, piosenki powinny mieć  leczniczą moc i wprowadzać harmonię. Urodzoną w Rumunii artystkę okrzyknięto muzycznym objawieniem roku. Najnowszym singlem Roxen jest "How to Break a Heart". 

Roxen - objawienie 2020 roku

Roxen to nietuzinkowa artystka obdarzona głębokim, unikatowym głosem, której muzykę charakteryzuje rozmarzone brzmienie. Jej piosenki i teksty tworzą jedyny w swoim rodzaju świat, gdzie wszystko wydaje się możliwe.

Artystka uważa, że jej muzyka to rodzaj terapii nie tylko dla niej, ale i jej fanów, a rozmarzony vibe i kosmiczny wygląd tylko w tym pomagają. W jej zamyśle piosenki, które tworzy, powinny mieć iście leczniczą moc i wprowadzać harmonię. 

Wokalistka zyskała rzeszę fanów na całym świecie za sprawą startu w tegorocznej Eurowizji. Tuż po ukazaniu się utworu „Alcohol You” stała się jedną z faworytek konkursu, który niestety został odwołany. Jednak już potwierdzono, że Roxen powróci w przyszłorocznej edycji.

Roxen

mat.pras.

Roxen - jedna z faworytek konkursu Eurowizja 2020

1 marca rumuńska publiczność i jury wybrali Roxen, by w maju 2020 roku z piosenką "Alcohol You" reprezentowała Rumunię podczas Konkursu Eurowizji w Rotterdamie. 

Utwór jest tak bliski wokalistce, bo opowiada właśnie o niej. Idealnie współgra z przesłaniem, które niesie Roxen, stawiając czoła rzeczywistości i samej sobie. To piosenka o poszukiwaniu i odnajdywaniu równowagi oraz odrzucaniu hałasu, agitacji oraz pozornych dramatów.

Chcę być iskrą, która roznieca ogień w życiu innych. I zachęcam wszystkich, by robili to samo. Świat będzie wtedy znacznie milszym miejscem

- mówi Roxen.

Artystka przyznaje, że udaje jej się naprawdę nawiązać kontakt z samą sobą niezwykle rzadko, tylko gdy zdoła odciąć się od hałasu, który nas otacza. Podkreśla, że błahe problemy, pozorne dramaty, kłótnie z bliskimi czy problemy w szkole bądź w pracy nie są tak ważne, jak równowaga, jak odnalezienie wewnętrznego spokoju i nawiązywanie więzi ze sobą. 

"How to Break a Heart" - nowy singiel Roxen

Roxen prezentuje swój wyjątkowy, niepodrabiany styl w nowej piosence "How to Break a Heart", której słowa i klip idealnie współgrają z charakterem nagrania. Autorami singla są Teodor Runsiö, Frans Torell, Elin Bergman i Seb Daniel, a za produkcję kawałka odpowiada Seb Daniel. Teledysk wyreżyserował San, dyrektorem kreatywnym był Paul Tacu, a za produkcję odpowiadało Loops Production.

To jedna z moich ulubionych piosenek, dlatego nie mogłam się doczekać jej premiery. Mam nadzieję, że wam się spodoba i trafi na wasze playlisty. Mimo przesłania, to utwór z pozytywnym klimatem, porywający do tańca, taki, którego chce się słuchać na okrągło. Czekam niecierpliwie na reakcje i jeszcze raz dziękuję za wszystko. Kocham Was

 - powiedziała Roxen.

Kim jest Roxen? 

Roxen urodziła się w Cluj, w Rumunii. Zaczęła śpiewać, gdy miała 7 lat. Wygrała kilka muzycznych konkursów i od początku wiedziała, że muzyka to jej życie i wybawienie.

Gdy była dzieckiem, ciągnęło ją do różnych artystycznych zajęć - pisania i publikowania książek, śpiewania na szkolnych festiwalach, aktorstwa, pisania sztuk teatralny, a w końcu i kręcenia ich. Zawsze czuła, że jej miejsce jest na scenie.

Wiosną 2020 roku Roxen miała dwie piosenki w top 10 radiowych przebojów w Rumunii - "You don't love me" i "Ce-ti canta dragostea". "You don’t love me" feat. Sickotoy hipnotyzuje, wciągając do unikatowego świata clubbingu i nocnego życia. Kilka tygodni po premierze, piosenka trafiła na playlisty największych rozgłośni radiowych we Francji, w Meksyku, USA, Hiszpanii, Grecji, Turcji, Bułgarii, Litwie, Kosowie, Słowenii, Kazachstanie, Estonii i Mołdawii. Ponadto zgromadziła 15 milionów odsłon na YouTube.

Lato 2020 to dla Roxen nowy hit "Spune-mi", który po pierwszym miesiącu miał już 5 milionów wyświetleń na YouTube i piął się w górę na listach przebojów. Teledysk do "Ce-ti canta dragostea" ma już 25 milionów odsłon na YouTube i okupuje szczyt radiowej listy przebojów od ponad 8 tygodni.

Czy Maryla Rodowicz zaśpiewałaby na Eurowizji? „Umarłabym ze strachu. To wielki stres”. Obejrzyj wywiad:

x-news 

Zobacz też:

Lady Gaga wdzięczna za dziewięć nominacji do MTV Video Music Awards: "Dziękuję za ten dar"

Edyta Górniak o nowym singlu, kwarantannie w Krakowie i synu Allanie. "Jestem przeciwnikiem wyznaczania granic"

Sam Smith i Burna Boy połączyli siły. Oto utwór "My Oasis"

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Dzień Dobry Wakacje

Co sądzisz o tym artykule?
58
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0