Gwiazdy

Pogrzeb Romualda Lipko. Znana jest już data i miejsce pogrzebu

"Nie żyje Romuald Lipko. Lider Budki Suflera miał 69 lat", x-news

Gwiazdy

Pogrzeb Romualda Lipko. Znana jest już data i miejsce pogrzebu

"Nie żyje Romuald Lipko. Lider Budki Suflera miał 69 lat", x-news

Członkowie zespołu Budka Suflera podali datę i miejsce pogrzebu Romualda Lipko. Lider grupy zmarł w wieku 69 lat. Kompozytor i twórca wielu polskich przebojów zmagał się z nowotworem dróg żółciowych.

O dacie i miejscu pochówku poinformował zespół w mediach społecznościowych.

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że uroczystości pogrzebowe Romualda Lipko odbędą się w najbliższą środę, 12 lutego. Nabożeństwo żałobne rozpocznie się o godzinie 13:00 w Archikatedrze Lubelskiej, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na Cmentarz przy ul. Lipowej w Lublinie

- napisali muzycy.


Romuald Lipko nie żyje

O śmierci Romualda Lipki zespół poinformował na swojej stronie internetowej i w mediach społecznościowych.

Zobacz także: Choroby pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych

Dnia 6 lutego koło północy, po przegranej walce z nowotworem, odszedł Romuald Lipko, jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki rozrywkowej końca XX i początku XXI w., współtwórca i kreator zespołu Budka Suflera, autor wielu wielkich polskich przebojów.
Z ogromnym żalem i smutkiem zawiadamiają Rodzina i przyjaciele z zespołu Budka Suflera

Facebook/Budka Suflera

Gwiazdy i fani żegnają Romualda Lipkę 

Dziś świat obiegła smutna informacja o śmierci wybitnej gwiazdy polskiej sceny muzycznej, autora największych hitów, które zna każdy Polak. Trudno uwierzyć w to, co się stało. W internecie niemal natychmiast pojawiły się kondolencje, pod postem Budki Suflera piszą fani:

Jestem w szoku. Byłem na Budce kilka razy, ostatnio we Wrocławiu przecież nie dalej jak 3 miesiące, wszyscy wiedzieli, że są problemy zdrowotne, ale jestem po prostu wstrząśnięty. Wielka postać polskiej muzyki.

Jedna z fanek napisała: 

Trudno myśli ubrać w słowa, tyle wiary i nadziei.... Czasem się nie udaje. Już nic nie będzie takie samo. Spoczywaj w pokoju. Twoja muzyka będzie żyć wiecznie w naszej pamięci i wspomnieniach. Wyrazy współczucia dla Rodziny i Przyjaciół.

Również znajomi i przyjaciele żegnają Romualda. Krzysztof Cugowski na swoim profilu na Facebooku napisał: 

Odszedł Wielki - Kompozytor, Muzyk, Przyjaciel....
Żegnaj Romku

Anita Lipnicka napisała:

„Ona przychodzi chytrze,
Bez ostrzeżeń i gróźb,
Krzyczy pękniętą liną,
Kamieniem zerwanym spod stóp,
Spod stóp...”
Cień wielkiej góry, płyta wydana w roku moich urodzin (1975). Musiałam trochę podrosnąć, by ją odkryć, by mnie powaliła, rozerwała w środku, jak wiele innych albumów, które kształtowały moją muzyczną wrażliwość. To była Budka Suflera, to był Maanam, to była Republika... Dokąd Oni odchodzą, ci wszyscy piękni Ludzie???
Dobranoc, Panie Romualdzie. Dziękuję❤️ Kłaniam się nisko...
Dobranoc, Romualdzie.

Zespół GolecuOrkiestra zamieścił wpis:

Romuald Lipko - R.I.P. Jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki rozrywkowej. Lider „Budki Suflera” - multiinstrumentalista, autor wielu wspaniałych przebojów polskiej muzyki rozrywkowej, zmagał sie z chorobą nowotworową. Zmarł w wieku 69 lat.
Żegnaj Przyjacielu!!!
Graj pięknie po drugiej stronie............ Golec uOrkiestra

Romuald Lipko autorem m.in. "Nic nie może wiecznie trwać" i "Aleja gwiazd"

Romuald Lipko był multiinstrumentalistą. W Budce Suflera zaczynał w latach 70. jako basista, później grał na klawiszach. Był kompozytorem lub współautorem największych przebojów Budki Suflera, w tym piosenek "Jolka, Jolka pamiętasz", "Cień wielkiej góry", "Bal wszystkich świętych", "Takie tango", "Za ostatni grosz" i wielu innych.

Romuald Lipko pisał utwory również dla innych artystek. Do najbardziej znanych należą: "Nic nie może wiecznie trwać" Anny Jantar, "Dmuchawce latawce wiatr" Urszuli, "Aleja gwiazd" Zdzisławy Sośnickiej oraz "Wszystko, czego dziś chcę" Izabeli Trojanowskiej.

Budka Suflera rozpoczęła karierę w 1974 roku. Po 40 latach zespół zakończył działalność. Od 2015 roku Lipko powołał Romuald Lipko Band, z którym wykonywał "klasyki" polskiej muzyki rozrywkowej. W ubiegłym roku Budka Suflera wróciła w nowym składzie, z Robertem Żarczyńskim jako wokalistą. Powrót uświetnił nowy utwór - "Gdyby jutra nie było", który zespół wykonał na żywo w "Dzień Dobry Wakacje". Grupa zapowiedziała nowe wydawnictwo oraz trasy koncertowe: 45 lat "Powrót do korzeni"! i "Za Ostatni Grosz 2020".

We wrześniu 2019 roku Romuald Lipko na oficjalnej stronie zespołu opublikował oświadczenie, w którym dziękował bliskim i fanom za wsparcie:

To prawda, przeszedłem operację. Nie pierwszą w mojej walce o zdrowie i zapewne nie ostatnią. Jestem silny, bo dzięki Wam widzę sens tego, co robię.
Otoczony kręgiem najbliższych mi osób nadal planuję i marzę: o powrocie na scenę, o nowych piosenkach, o wspaniałych wykonaniach doskonale Wam znanych przebojów. Perspektywa trasy koncertowej każdego dnia dodaje mi sił w walce o zdrowie. Wasze zaangażowanie, ciepłe słowa i chęć udziału w naszych koncertach pokazują mi, że ta walka ma sens

UWAGA! TVN: W którym momencie kariery Romuald Lipko poczuł, że jego praca ma sens? Zobacz wideo:

x-news/UWAGA!TVN

Co sądzisz o tym artykule?
59
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
07.02.2020
Ewa
Wyrazy współczucia. Dla rodziny tego pana.Bardzo bedzie nam go brakowac.Cieszmy sie z ludzi bo tak chybko odchodza.