Gwiazdy

Rola mężczyzny podczas świątecznych przygotowań 

Gwiazdy

Rola mężczyzny podczas świątecznych przygotowań 

Świąteczne przygotowania to nieodłączny element każdej Wigilii. Zazwyczaj zaczynają się na długo przed pojawieniem się pierwszej gwiazdki. Jak mężczyźni radzą sobie w przygotowaniach? O tym w studiu Dzień Dobry TVN opowiadali aktor Wojciech Błach, lekkoatleta Adam Kszczot, model Rafał Maślak oraz aktor Karol Strasburger.

Świąteczne przygotowania wiążą się z niepisanym podziałem obowiązków w rodzinie. Sprzątanie, zakupy spożywcze, prezenty, pakowanie, choinka, wreszcie gotowanie bożonarodzeniowych potraw. Które z tych obowiązków należą do mężczyzn?

Rodzinne obowiązki

Od wielu lat krąży legenda, że mężczyźni lubią wymigiwać się od domowych obowiązków. Jak sytuacja wygląda przed świętami? Czy panowie faktycznie robią wszystko, aby uniknąć pomocy w gotowaniu czy sprzątaniu? 

Adam Kszczot przyznał, że już jako dziecko pomagał w przygotowaniach świątecznych. Lekkoatleta wychował się z dwoma siostrami i mamą, które wymyślały mu specjalne zadania. W życiu dorosłym, Adam jako tata dwójki dzieci, również bierze na siebie przedświąteczne obowiązki. Odpowiedzialny jest m.in. za kupienie i przywiezienie choinki.
W tym roku mam pełne dwa dni, żeby poświęcić się rodzinie, obowiązkom, więc piękny czas mnie czeka.

 - dodał. 

Karol Strasburger wytłumaczył, że jego układ z żoną polega, nie na pomaganiu, lecz wspólnym budowaniu. Święta przygotowują razem. Do obowiązków Karola należą zakupy,sprzątanie, wyrzucanie śmieci, segregowanie, krojenie, przywiezienie choinki i udekorowanie. 

Czego mężczyźni nie lubią w okresie świątecznym?

Do jednego ze świątecznych obowiązków należy kupowanie prezentów. Jak się okazuje, panowie nie przepadają za zakupami. Tłumy w centrach handlowych i ogromne kolejki są męczące. Zatem panowie często wymigują się od wycieczki do sklepów i zamawiają prezenty przez Internet.

Wczoraj do 21 byliśmy w centrum handlowym, żeby wszystkich obdarować, a niestety czas goni. Nie było czasu wcześniej. 

– dodał Rafał Maślak.

Karol Strasburger przyznał, że nie lubi napięcia, jakie często towarzyszy rodzinom się przed świętami. Nerwowość nie wnosi nic dobrego, może wywołać tylko niepotrzebną kłótnię.

Jak przygotowania do świąt wyglądają w Waszym domu? Głosuj w naszej sondzie i zobacz, jaka odpowiedź jest najpopularniejsza. 

Czy mężczyźni uciekają od obowiązków związanych z przygotowaniami do świąt?

Zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki


Zobacz też: 

Co sądzisz o tym artykule?
58
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0