Newsy

RCB ostrzega przed burzami z gradem i silnym wiatrem. Niebezpiecznie w 11 województwach

Burza, piorun

Boris Jordan Photography/Getty Images

Newsy

RCB ostrzega przed burzami z gradem i silnym wiatrem. Niebezpiecznie w 11 województwach

Burza, piorun

Boris Jordan Photography/Getty Images

W wielu regionach Polski należy się przygotować na niebezpieczne wyładowania atmosferyczne, a także grad i silny wiatr. RCB wysłało ostrzeżenie, a także prośbę o zachowanie ostrożności.

Ostrzeżenie przed burzami

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało alert do mieszkańców woj.: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, opolskiego, warmińsko-mazurskiego, śląskiego, podlaskiego oraz części woj.: mazowieckiego, wielkopolskiego, świętokrzyskiego i małopolskiego. Wiatr może miejscami osiągnąć do 100 km/h, zaś opady deszczu do 50 mm. Jego treść jest następująca:

Uwaga! Dziś (22.08) bardzo silny wiatr i burze z gradem. W trakcie burzy znajdź bezpieczne schronienie. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr

Jak zachować się w czasie burzy

RCB przypomina, że w trakcie burzy należy w razie możliwości zostać w domu. Powinno się zabezpieczyć drzwi i okna oraz przedmioty na parapecie i balkonie, a także odłączyć od prądu sprzęt domowy.

Jeśli jednak ktoś przebywa na zewnątrz, zalecane jest unikanie otwartych przestrzeni. W przypadku jazdy autem należy zjechać na parking z dala od drzewa, w trakcie wędrówki w górach - jak najszybciej zejść ze szczytu, a pływając - natychmiast wyjść z wody i oddalić się od brzegu.

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
69
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0