Gorące tematy

Raperzy chcą zebrać milion złotych na walkę z koronawirusem. Do Hot16Challenge2 dołączyli już Taco Hemingway, Mata, a nawet Norbi

Norbi

Tomasz Urbanek/East News

Gorące tematy

Raperzy chcą zebrać milion złotych na walkę z koronawirusem. Do Hot16Challenge2 dołączyli już Taco Hemingway, Mata, a nawet Norbi

Norbi

Tomasz Urbanek/East News

Wystarczy nagrać 16 wersów do wybranego bitu, aby dołączyć do Hot16Challenge i promować zbiórkę pieniędzy na rzecz polskiej służby zdrowia w czasie walki z pandemią. Tak zrobili m.in. Taco Hemingway i Norbi. Ten pierwszy do swoich 16 wersów dołączył także przelew na kwotę 100 tysięcy złotych. 

Hot16Challenge – skąd wzięła się ta inicjatywa

Kilka lat temu wśród polskich i zagranicznych gwiazd pojawił się IceBucketChallenge (Wyzwanie Wiadro Lodu). Wyzwanie przedstawiane na krótkich, viralowych filmikach miało na celu promowanie świadomości na temat stwardnienia zanikowego bocznego i zachęcenie do składania darowizn.

W dobie panedmii powstało nowe wyzywanie oparte na znanych nam już zasadach. Celem jest rozpowszechnienie zbiórki pieniężnej na rzecz walki z koronawirusem. Do zadania po kolei nominują się znani raperzy i muzycy. Cała akcja zaś została zapoczątkowana przez Solara.

Na czym polega Hot16Challenge2?

Hot16Challenge polega na nagraniu 16 wersów do wybranego bitu i umieszczeniu ich w internecie. W ślad za Solarem poszli już: Taco Hemingway, Mata, Lanek, Bedoes, a nawet Norbi. Taco Hemingway odpowiedział na wyzwanie Solara w zaledwie kilka dni. Nie tylko "nawijał" na tematy bieżące, ale także przekazał 100 tysięcy złotych na walkę z koronawirusem. Tym samym Filip Szcześniak zachęca swoich fanów do darowizn dla polskiej służby zdrowia podczas walki z koronawirusem. Taco nominował Łonę, Krzy Krzysztofa, Klocucha, Taconafide i Lanka, który już zdążył nagrać swoje wideo i je upublicznić. 

Jak dotąd, raperzy zebrali prawie 290 tysięcy złotych. Ich celem jest okrągły milion. I choć to przedstawiciele polskiej sceny hip-hopowej zapoczątkowali akcję, dołączyli do nich także muzycy, którzy nie są na co dzień związani z rapem. Mowa o Norbim, który nominował Tomka Karolaka, Kubę Wojewódzkiego i Natalię Kukulską.

Filmiki przygotowywane przez znanych i lubianych cieszą się ogromnym zainteresowaniem, co oznacza, że trafiają do szerokiego grona odbiorców. Możemy więc być pewni, że inicjatywa ta wspomoże pracowników służb zdrowia w Polsce w tych trudnych czasach. Jeśli chcecie do niej dołączyć, dowolną sumę możecie wpłacić TUTAJ. 

Posłuchajcie kawałka Taco Hemingwaya nagranego w ramach #Hot16Challenge2:

Zobacz także:

Co sądzisz o tym artykule?
82
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0