Gwiazdy

Raper, mąż, tata Bogny oraz...wędkarz, czyli Liber i jego życie rodzinne. "Zawsze potrafił wyważyć świat muzyki z rolą ojca"

Uwaga! TVN

Gwiazdy

Raper, mąż, tata Bogny oraz...wędkarz, czyli Liber i jego życie rodzinne. "Zawsze potrafił wyważyć świat muzyki z rolą ojca"

Uwaga! TVN

Zaczynał od hip-hopu. Potem pisał teksty dla największych gwiazd sceny popowej, tworząc hit za hitem. Obecnie równie mocno, co w nowe projekty, angażuje się w życie rodzinne. Marcin Piotrowski, znany jako Liber i Sylwia Grzeszczak są małżeństwem od 7 lat, mają 6-letnią córkę Bognę. Poznajcie jego "Kulisy Sławy". 

Liber, czyli Marcin Piotrowski

Zaczynał od hip-hopu, dziś znany jest także, jako autor tekstów. Urodził się w Obornikach pod Poznaniem, a muzykę pokochał już jako mały chłopiec. - Były jakieś organy, akordeony. Ciągnęło go do sceny - wspomina Paulina Burda, siostra muzyka.

Karierę hip-hopową zaczął w 1999 roku z zespołem Ascetoholix, w skład którego wchodzili także Doniu i Kris. To z nimi stworzył trzy albumy, a hitem okazał się kontrowersyjny utwór pod tytułem "Suczki". - Większość ekip mówiła nam: zróbcie do tego klip – wspomina Krzysztof "Kris" Piotrowski. 

- Stworzyliśmy potwora, który zaczął żyć własnym życiem, żywił się kolejnymi ofiarami i stawał się coraz większy i zaczął nas zjadać – przyznaje Liber.

Liber i Sylwia Grzeszczak - współpraca 

Marcin Piotrowski nie poprzestał jednak na hip-hopie. Po paru latach otworzył się na współpracę z artystami innych gatunków, jak pop czy rock. Wtedy poznał też młodziutką Sylwię Grzeszczak.

- Miałam 14 lat, Marcin zrobił casting, zaśpiewałam "To nie ja byłam Ewą", bardzo mu się spodobałam. Po dwóch latach zadzwonił telefon, że bardzo potrzebuje wokalistki. I zaczęliśmy działać – opowiada Grzeszczak.

- Zagraliśmy kilka utworów i wiedziałem, że to jest to coś. Nie mówię o naszych relacjach, bo to nie był ten czas. Muzycznie wiedziałem, że to jest osoba, która wyróżnia się – mówi Piotrowski.

Liber i Sylwia Grzeszczak rozpoczęli współpracę, która obojgu przyniosła ogromne sukcesy. Jej utwory znajdowały się na liście muzycznych hitów, a on utwierdził wszystkich w przekonaniu, że jest wszechstronnym twórcą.

- Zacząłem robić utwory, które opierały się bardziej na melodii, były domeną wokalisty, a ja ten rap dokładałem. Tak powstała płyta "Ona i on", przez wiele osób uznawana za kultową – wspomina Liber. - On jest tą osobą, która spowodowała to, że moja kariera zaczęła się bardzo rozpędzać. Stworzyliśmy parę hiciorów, które są bardzo dobrze kojarzone – zaznacza Sylwia.

Liber - autor tekstów

Pisarski talent Libera przyciągnął także innych artystów, takich jak Ewa Farna, Mateusz Ziółko, Natalia Szroeder czy zespół Kombii.

- Takie połączenie z zespołem Ascetoholix było dosyć egzotyczne. Zagraliśmy utwór "Skarby", oni zrobili "Nasze randez-vous". Muszę powiedzieć, że on jest bardzo uzdolnionym tekściarzem i producentem. Jest to ciekawa postać w polskim show-biznesie. Taka szara eminencja, za bardzo się tam nie pokazuje, ale dużo robi. Udziela się w najróżniejszych projektach muzycznych – podkreśla Grzegorz Skawiński, lider Kombii. 

Teksty Libera chwali też Jacek Cygan. - Z jednej strony widać dążenie do wolności, a z drugiej jest odrobina szaleństwa. Kocha dom, co jest dobrą wróżbą dla jego pięknej rodziny, do której czuję niezmienną sympatię.

Liber i Sylwia Grzeszczak - związek

Sylwia i Liber są małżeństwem od 7 lat, mają 6-letnią córkę Bognę. - To się rodziło powoli. Nie było konkretnego dnia, spędzaliśmy ze sobą dużo czasu, poznaliśmy się i gdzieś to się przerodziło w coś więcej – wspomina Liber.

- Marcin pozostał sobą. Zawsze potrafił wyważyć świat muzyki z rolą ojca. Myślę, że jest dobrym ojcem w 100 proc. Jestem przekonana, że Bogna, kiedyś mu powie: "Ej, jesteś fajny, stary" – zapewnia Sylwia.

Liber i Czesław Mozil 

Liber nie zapomniał jednak o hip-hopie. Po 15 latach wraca z nową płytą i nowymi muzykami. 

- Skrajności są cudowne i cieszę się, że Liber uznał, że nie zepsuje mu kawałka, tylko stworzę go razem z nim – opowiada muzyk i wokalista Czesław Mozil. I dodaje: - Na początku miałem poczucie, że to dobrze wyglądający twardziel, a po 10 minutach okazało się, że to typowy artysta-muzyk, który jest bardzo wrażliwy i bardzo mu zależy, żeby to, co zrobi wyszło fajnie.

Zobacz też:

Oscary 2021. "Nomadland" najlepszym filmem roku. O czym jest?

Witherspoon, Seyfried, Robbie. To one zachwyciły na gali Oscarów 2021. Kto wyglądał najlepiej?

Glenn Close skradła show na oscarowej gali. Cały świat mówi o tym, co zrobiła

Źródło: Uwaga! TVN |
Co sądzisz o tym artykule?
60
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0