Dom

Ranking klimatyzatorów ściennych typu split

klimatyzator ścienny

mat prasowe

Dom

Ranking klimatyzatorów ściennych typu split

klimatyzator ścienny

mat prasowe

W dobie stale rosnących temperatur, klimatyzacja przestała być kojarzona wyłącznie z biurowym luksusem, stając się coraz częściej obowiązkowym wyposażeniem naszych domów i mieszkań. W tym artykule przedstawiamy parametry, którymi warto kierować się przed dokonaniem zakupu oraz ranking dziesięciu najlepszych modeli klimatyzatorów typu split, które sprawdzą się w każdych warunkach. 

Klimatyzacja lekarstwem na uciążliwe upały

Zmiany klimatyczne przekładające się na rokroczny wzrost temperatury, to główny powód szybkiego wzrostu zainteresowania zakupem klimatyzacji. Zachowanie optymalnej dla naszego samopoczucia temperatury, mieszczącej się w granicach 20-25˚C, staje się coraz trudniejsze. Wartości wykraczające poza ten zakres skutkują zaburzeniem komfortu termicznego, objawiającego się m.in. złym samopoczuciem, problemami ze snem i brakiem koncentracji.

Upały stanowią szczególnie duże zagrożenie dla osób zmagających się z chorobami układu oddechowego i krążenia. Nowoczesne urządzenia chłodzące pozwalają jednak znacznie zmniejszyć negatywny wpływ wysokich temperatur na organizm.

Klimatyzatory typu split - dla kogo?

Popularne ,,splity” to urządzenia klimatyzacyjne, zbudowane z jednej jednostki zewnętrznej (skraplacza), zakładanej na zewnątrz budynku i jednej jednostki wewnętrznej (parownika), montowanej w pomieszczeniu. Stanowią doskonałe rozwiązanie do domów, mieszkań, biur i wszystkich pomieszczeń o stosunkowo niedużej powierzchni.

Dzisiejsze klimatyzatory typu split to nowoczesne urządzenia, cechujące się dużą ilością dodatkowych funkcji, ale i energooszczędnością. Szeroki wybór dostępnych modeli pozwala wybrać rozwiązanie idealne do wymagań klienta.

Parametry klimatyzatorów ściennych - na co zwrócić uwagę?

Do podstawowych czynników – poza ceną urządzenia i kosztami energii – które należy wziąć pod uwagę, zalicza się także szereg innych parametrów, odgrywających dużą rolę w pracy urządzenia. Wśród najważniejszych warto wymienić:

 • moc chłodniczą - dobieraną do wielkości pomieszczenia,
 • energooszczędność - wybór klimatyzatora o wysokiej klasie energetycznej to nie tylko niższe koszty eksploatacji, ale też przejaw troski o ochronę środowiska,
 • parametry powietrza - zakres temperatury i wilgotność,
 • poziom hałasu - ważny zwłaszcza w blokach i w zwartej zabudowie,
 • oczyszczanie powietrza - funkcję przydatną zwłaszcza, gdy mieszkamy w silnie zanieczyszczonych rejonach,
 • funkcjonalność - sterowanie za pomocą sieci Wi-Fi i inne, przydatne podczas codziennej eksploatacji.

Ranking klimatyzatorów typu split – 10 polecanych modeli

Powyższe zestawienie to zaledwie początek listy czynników, które warto wziąć pod uwagę przed zakupem urządzenia. Chcąc dokonać możliwie jak najlepszego wyboru, warto kierować się oceną profesjonalistów. Duże ułatwienie w doborze będzie stanowił ranking klimatyzatorów typu split, przygotowany przez jednego z liderów branży. Ranking wykorzystuje specjalny algorytm, dzięki czemu jego wyniki są w pełni obiektywne. Wskazane w rankingu jakości modele zostały wytypowane na podstawie kilku parametrów, w tym m.in. jakość wykonania, wydajność energetyczna oraz przydatne funkcje.

Sprawdź, jak działa ranking klimatyzatorów i zobacz większą liczbę wyników - aero7.pl/ranking-klimatyzatorow.

 • Mitsubishi Diamond Natural 
WhiteModel Diamond cechuje najlepszy stosunek jakości, efektywności i oferowanych funkcji. System chłodzenia i ogrzewania, wspomagany skuteczną opcją oczyszczania i zaawansowanymi czujnikami, automatyzującymi jego pracę, sprawiają, że nie ma sobie równych. Zdolność do działania w trybie pompy ciepła, wzbogacona o możliwość sterowania za pomocą smartfona, czynią z niego klimatyzator idealny do każdych warunków.
 • Haier Jade Plus
Najcichszy klimatyzator w rankingu, pracujący w zakresie 16-36 dB. Wysoka energooszczędność idąca w parze z doskonałym system filtracji, sprawiają, że Jade Plus uznawany jest za jeden z najlepszych klimatyzatorów na rynku. Funkcja sterowania przy pomocy Wi-Fi, automatyczne czyszczenie parownika czy czujnik ECO, pozwalający zaoszczędzić nawet 67% energii, stanowią zaledwie kroplę w morzu funkcji, oferowanych przez dziecko chińskich inżynierów.
 • Daikin Stylish
Designerski wygląd, najwyższa jakość wykonania i niskie zużycie energii. Klimatyzator został zaprojektowany tak, by automatycznie dostosowywać swą pracę w taki sposób, by zachować idealną równowagę między temperaturą a wilgotnością powietrza. Czujnik matrycowy pozwala na równomierne chłodzenie i ogrzewanie pomieszczeń. Możliwość sterowania za pomocą aplikacji mobilnej, wiele trybów pracy i prosta obsługa stanowią znaki rozpoznawcze tego modelu.
 • Daikin Ururu Sarara
Pięć technik uzdatniania powietrza zapewnia komfort użytkowania przez cały rok. Doskonała wydajność, wysokiej jakości filtry i niezawodna automatyczna praca, w połączeniu z 3-strefowym czujnikiem ruchu i niskim poziomem hałasu, czynią z niego jeden z najlepszych modeli dostępnych w sprzedaży.
 • Panasonic Ethera KIT-Z
Innowacyjny system oczyszczania nanoe™, generujący jony ujemne, to najciekawszy element tego klimatyzatora. Dokładając do tego zaawansowany sterownik Wi-Fi i energooszczędność trybu automatycznego, otrzymujemy doskonały stosunek ceny do jakości. Zastosowana w tym modelu sprężarka rotacyjna R2 gwarantuje bezawaryjną pracę przez długi czas. Co więcej, urządzenie może skutecznie ogrzewać powietrze nawet przy temp. zewnętrznej -15˚C.
 • Daikin Perfera
Klimatyzator dla najbardziej wymagających, wyposażony w 2-obszarowy czujnik, dbający o właściwy nawiew powietrza. Wysoki stopień energooszczędności i technologia Flash Streamer, oczyszczająca powietrze to zaledwie kilka spośród wszystkich zalet. Najwyższa klasa energetyczna oraz doskonała wydajność zarówno chłodzenia, jak i grzania, przełożyły się na bardzo dużą popularność modelu.
 • Samsung Wind-Free Elite

Jedno z najcichszych urządzeń w zestawieniu, które pracuje przy temperaturze 16 dB. Wysoka wydajność i chłodzenie Wind-Free gwarantują przyjemność użytkowania oraz brak chłodnych powiewów. Doskonała aplikacja mobilna SmartThings, w połączeniu z funkcją Fast Cooling, pozwalająca na szybsze chłodzenie pomieszczeń, zdecydowanie zasługują na uwagę. Nie zabrakło też czujnika ruchu, funkcji autooczyszczania, i trybu ECO, zmniejszającego zużycie energii do minimum.

 • Gree Amber Prestige

Najwyższa klasa energetyczna, połączona z jonizatorem plazmowym, skutecznie dbającym o czyste powietrze. Producent zastosował dwustopniową sprężarkę, zapewniającą bardzo wydajną i skuteczną pracę. Szereg rozwiązań, takich jak funkcja osuszania powietrza, inteligentne odszranianie czy zaawansowany tryb samooczyszczania z pewnością zasługują na docenienie.

 • Mitsubishi Kompakt

Doskonały stosunek sprawności do zużycia energii. Dzięki trybowi pompy ciepła ogrzejemy pomieszczenie w sposób niezwykle energooszczędny. Regulator zimowy umożliwia efektywne chłodzenie nawet przy ujemnej temperaturze na zewnątrz. Dużą zaletę modelu Kompakt stanowi filtr oczyszczający z jonami srebra, sterowanie za pomocą Wi-Fi i bardzo niski poziom hałasu. Idealny dla tych, którzy stawiają na energooszczędność.

 • Rotenso Mirai

Model ten cechuje się najwyższą klasą energetyczną i możliwością ogrzewania nawet w temp. zewnętrznej -30˚C. Zastosowany czynnik chłodniczy R32 oferuje wysoką sprawność i stopień przyjazności dla środowiska. Funkcje, takie jak inteligentny czujnik ruchu, sterowanie za pomocą aplikacji mobilnej, oczyszczanie powietrza i niski poziom emitowanego hałasu czynią z Mirai jeden z najlepszych modeli w swej klasie cenowej.


Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
84
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0