Horoskop

Znak zodiaku rak – jakie są jego cechy i co go wyróżnia? Charakterystyka raka

Horoskop

Znak zodiaku rak – jakie są jego cechy i co go wyróżnia? Charakterystyka raka

Rak to czwarty w kolejności znak zodiaku, który podporządkowany jest żywiołowi wody. Osoby spod tego znaku są wrażliwe, szybko się przywiązują i nie cierpią samotności. Co jeszcze warto wiedzieć o tym znaku zodiaku? Jaka jest kobieta rak, a jaki mężczyzna rak?

Zobacz też: Horoskop walentynkowy - Astrolog Merkurja dla zakochanych! >>>

Znak rak należy do wodnych znaków, a główne cechy, które go wyróżniają, to niezwykła empatia i wrażliwość. Wrodzona intuicja pomaga mu niemalże czytać w myślach ludzi i zgadywać, jakie są ich potrzeby i marzenia. Rak to znak zodiaku , u którego dominują zdecydowanie i szlachetność. Odpowiedzialnie podchodzą do swoich obowiązków i poważnie traktują obietnice złożone innym, są zawsze chętne do pomocy i nie oczekują niczego w zamian. Jeśli miały trudne dzieciństwo, mogą wykorzystywać innych ludzi do osiągnięcia własnych celów, przy czym starają się nikogo nie ranić. Jaka jest pełna charakterystyka tego znaku zodiaku ? Jakie cechy ma kobieta rak, a jakie mężczyzna rak oraz jakie inne znaki zodiaku rak przyciągnie do siebie najbardziej?

Zobacz też: Lew i jego horoskop - jakie cechy charakteryzują ten znak zodiaku? >>>

Rak – znak zodiaku – charakterystyka

Najbardziej emocjonalny i wrażliwy znak zodiaku to właśnie rak . Żaden inny zodiak nie ma aż tak rozwiniętej cechy współodczuwania z innymi ludźmi. Chociaż chętnie wysłuchuje problemów innych i pomaga im szukać rozwiązań, sam nie jest zbyt chętny do dzielenia się swoimi emocjami i doświadczeniami. Jest bardzo wyrozumiały, ale zamknięty w sobie. Ma problem z okazywaniem uczuć i już od dziecka jest bardzo skryty, przy czym nie ma trudności z nawiązywaniem kontaktów. Jest dobrym psychologiem, który rozumie naturę człowieka, i potrafi usprawiedliwić każdy zły czyn, szukając jego przyczyny. Uzewnętrznia się tylko przy bardzo bliskich osobach, jest przywiązany do rodziny, w szczególności do matki. Rak lubi przejmować inicjatywę, zarówno w sferze zawodowej, jak i prywatnej. Jako kierownik jest bardzo wymagający, przestrzega wszystkich zasad i rzadko idzie na ustępstwa, szczególnie jeśli ktoś miałby być przez nie niesprawiedliwie potraktowany. Jako pracownik świetnie radzi sobie z zadaniami samodzielnie, ale potrafi też pracować w grupie. W relacjach z innymi ludźmi bardzo ceni sobie stabilność i spokój, jeśli się z kimś wiąże, zawsze zakłada, że jest to związek na stałe.

Zodiak rak cechuje się także zdolnościami analitycznymi, które nie przeszkadzają mu być sentymentalnym i czasami dziecinnie naiwnym. Znajdując się w nowej sytuacji, osoby spod tego znaku często przejawiają dwie skrajne postawy – są jednocześnie ciekawe, ale też ostrożne i nieufne. Dzięki temu zapewniają sobie wewnętrzny spokój, pozwalający im łatwiej pogodzić się z porażką i przykrościami, które mogą spotkać ich w nieznanym otoczeniu.

Mężczyzna rak i kobieta rak – cechy charakteru

  • Mężczyzna rak potrafi logicznie myśleć, jednak jego emocjonalność i kierowanie się uczuciami często wpływa na jego postrzeganie świata oraz podejmowanie decyzji. Ze względu na zdolność szybkiego rozwiązywania problemów często zajmuje stanowiska kierownicze i jest lubiany przez ludzi, którzy dla niego pracują. Zawsze dąży do osiągnięcia jak najlepszych wyników i bogactwa, w rezultacie czego może sprawiać wrażenie skąpego, choć wynika to bardziej z jego praktyczności. Oszczędza pieniądze, aby czuć się pewnie i bezpiecznie w każdej sytuacji. Mężczyzna rak w związku bywa konfliktowy i łatwo się obraża.
  • Kobieta rak jest przede wszystkim opiekuńcza. Jeśli nie ma własnych dzieci, swoją opieką obejmuje przyjaciół, a często nawet nieznajomych. Jest romantyczna i intymna strona związku ma dla niej ogromne znaczenie, a kiedy ktoś ją zdradzi lub okłamie, długo żywi urazę. Bardzo emocjonalnie reaguje na wszystkie niepowodzenia. Dla swoich bliskich bywa wymagająca, ale nie potrafi wyobrazić sobie życia bez nich i ciężko znosi samotność. Kocha zwierzęta i bierze czynny udział w działaniach na ich rzecz.

Idealny partner dla raka – skorpion, byk, a może żaden z nich?

Rak w miłości intuicyjnie dobiera sobie dobrych dla siebie partnerów. Szybko nawiązuje bliższe relacje i pragnie intymności oraz czułości. Rak i skorpion to idealna para dobierająca się na zasadzie przyciągania się przeciwieństw. Rak hamuje nieco żywiołowy temperament skorpiona, z kolei skorpion pozytywnie wpływa na pewność siebie raka i zachęca go do podejmowania nowych działań. Ten znak może stworzyć także dobre związki z pannami i bykami. Zodiakalny rak w łóżku jest namiętny, lubi seks i nie boi się eksperymentować, jeśli ma pewność, że partner odwzajemnia jego uczucia. Jeśli zaś w związku nie czuje się akceptowany, nie ma większych zahamowań przed zdradą, ale rzadko chce się rozwodzić. Zdrada bywa dla niego odskocznią od złych emocji i agresji, ale nigdy nie traktuje jej poważnie. Paradoksalnie, sam rak nigdy nie wybacza zdrady.

Idealny partner dla raka to taki, który potrafi odwzajemnić jego miłość i zaakceptować jego nadwrażliwość i obrażalstwo. Najlepiej rozumieją się ze sobą dwa raki, które są w stanie stworzyć razem trwałą relację. Rozumieją się bez słów, znają swoje lęki i wiedzą, że mogą sobie nawzajem zaufać. Rak z rakiem to jeden z niewielu przykładów tych samych znaków zodiaku, które potrafią tak zgodnie ze sobą żyć.

Zobacz film: Na czym polega chiński horoskop partnerski? Żródło: Dzień Dobry TVN.Co sądzisz o tym artykule?
19
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
15.02.2021
Nathan
ja jestem lew a mój narzeczony to rak.