Dobry przyspieszacz opalania - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

mloda kobieta na lezaku przy basenie opala sie naklada krem
ONOKY - Fabrice LEROUGE / Getty Images
Nie lubisz godzinami leżeć na słońcu? Solarium to też nie twoja bajka? Jednak opalona skóra wygląda atrakcyjnie i zdrowo. Też chcesz taką mieć! Nie ma problemu, wypróbuj przyspieszacz opalania w solarium i na słońcu.

Już nie musisz godzinami leżeć na słońcu, żeby mieć piękną, opaloną skórę. Nie musisz często chodzić do solarium, którego nie znosisz… A może jednak uwielbiasz te wizyty, tylko chcesz przyspieszyć ich efekt? Nieważne, jaki jest powód, z pomocą przychodzi dobry przyspieszacz do opalania . Ich działanie opiera się na tyrozynie i substancjach jej pochodnych. Ponadto zazwyczaj zawiera on w składzie wyciąg z orzecha włoskiego bądź marchewki.

Jaki wybrać? Na co zwrócić uwagę? Często zadawane pytania dotyczą tego, czy przyspieszacz do opalania można stosować w solarium? Czy jest to kosmetyk przeznaczony tylko na plażę? W poniższym poradniku przedstawiamy najważniejsze informacje.

Dla kogo przeznaczony jest przyspieszacz opalania?

Kosmetyk ten może być stosowany nie tylko jako produkt przyspieszający opalanie się na słońcu, ale także podczas wizyt w solarium. Może z niego skorzystać praktycznie każdy, kto chce szybko uzyskać skórę muśniętą słońcem. Jednak na ten produkt powinny uważać posiadaczki jasnej karnacji (zwłaszcza fototyp I) czy delikatnej skóry. Ich przebywanie w pełnym słońcu nie jest wskazane, a skóra zazwyczaj początkowo opala się na czerwono, więc nie należy przyspieszać tego procesu.

Przyspieszacz opalania - solarium i słońce

Kosmetyk ten wspomaga wytwarzanie melaniny, która nie tylko zapewnia piękną opaleniznę w krótkim czasie, ale także chroni przed niekorzystnym działaniem promieni UV. Z tego względu wybierz przyspieszacz do opalania z filtrem .

Nie oddziałuje on na długość utrzymania się złocistego odcienia skóry. Opalenizna uzyskana dzięki zastosowaniu produktu utrzymuje się tyle samo, co bez jego użycia. Po jej uzyskaniu warto systematycznie aplikować na skórę kosmetyki nawilżające.

Trzeba także pamiętać, że skuteczny przyspieszacz opalania nie wysusza naskórka, zapobiega utracie wody i powstawaniu przebarwień.

Przyspieszacz opalania na solarium i na słońce - jak używać?

Kosmetyk nakładamy na skórę około 30 minut przed planowanym opalaniem. Po uzyskaniu wymarzonej opalenizny stosujemy go raz, dwa razy w tygodniu w celu podtrzymania uzyskanego efektu.

Najlepszy przyspieszacz opalania - jak wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele tego typu kosmetyków. Możemy zakupić produkty w żelu, olejku, balsamie, sprayu. Który z nich wybrać?

Skład tych produktów opiera się na tyrozynie (aminokwasie), która ma udowodnione naukowo działanie stymulujące opalanie. Przyspieszacz opalania z tyrozyną usprawnia proces melanogenezy, który odpowiada za tworzenie się naturalnego barwnika, czyli melaniny. Podczas kontaktu ze słońcem pozytywnie oddziałuje ona na szybkość opalania się.

Przyspieszacz do opalania z filtrem przeciwsłonecznym i witaminą E to doskonały wybór. Minerał ten ma działanie przeciwstarzeniowe.

Najlepszy przyspieszacz do opalania - najważniejsze substancje

Przyspieszacz do opalania na solarium , ale także na słońce, powinien zawierać substancje pielęgnujące skórę. Wśród nich najważniejsze są:

· Antyoksydanty - chronią skórę przed wolnymi rodnikami;

· Masło shea, pantenol, aloes - nawilżają i ujędrniają skórę;

· Miedź, glukonian miedzi - przyspieszają proces opalania;

· Wyciąg z marchewki lub orzecha włoskiego - nadaje skórze piękny odcień i utrwala opaleniznę.

Domowy przyspieszacz opalania

Naturalny przyspieszacz opalania możesz wykonać sama w domu. Zastanawiasz się, jak? Zastosuj tłuszcze naturalne, takie jak olej kokosowy i migdałowy, które chronią skórę przed promieniami słonecznymi. Do tego zestawu dołącz nawilżające i nadające skórze złocistego odcienia masło kakaowe.

Jak krok po kroku przygotować taki przyspieszacz opalania? Pół szklanki oleju kokosowego i pół szklanki oleju migdałowego oraz szklankę masła kakaowego rozpuść w wodnej kąpieli. Po stworzeniu przez te substancje jednolitej masy przelej je do pojemnika, a następnie włóż do zamrażarki (15-20 min). Następnie, kiedy konsystencja nie będzie zbyt twarda, zmiksuj ją na kremową masę. Przelany do słoika domowy przyspieszacz opalania jest już gotowy do naniesienia na skórę. Prawda, że proste?

Przyspieszacz opalania do solarium i na słońce pozwoli ci uzyskać piękną opaleniznę w krótkim czasie. Ten sprytny kosmetyk powinien się znaleźć w kosmetyczce każdej z nas. Przy jego wyborze koniecznie trzeba zwrócić uwagę na skład. Zainwestuj w dobry przyspieszacz opalania i ciesz się złocistą, piękną skórą! Możesz mieć zdrową i piękną opaleniznę bez godzinnego leżenia na słońcu.

Zobacz film: Słoneczna witamina. Źródło: Dzień Dobry TVN

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości