Przepis Lary Gessler na walkę z przeziębieniem: "Stosuję końskie dawki witaminy C"

x-news
Niech was nie zdradzi pogoda za oknem. Sezon chorobowy w pełni. Spytaliśmy Larę Gessler o jej sposób na walkę z wirusami i bakteriami. Okazuje się, że stare metody są nadal najlepsze. Sprawdźcie szczegóły.

Co stosuje na przeziębienie Lara Gessler?

Złośliwy katar, ból zatok i drapiące gardło - tych objawów unika każdy z nas. Kiedy już występują powinniśmy działać ekspresowo korzystając z domowych i naturalnych sposobów zwalczenia choroby. Słuchając rad swojej mamy i babci, takie metody wybiera też Lara Gessler i przyznaje, że głównym lekiem jest witamina C, którą stosuje w każdej możliwej formie.

Stosuję końskie dawki witaminy C, jest bardzo ważna

- zdradziła córka Magdy Gessler.

Podkreśla również, że ważne jest picie dużej ilości wody, które w chorobie pozwala utrzymać odpowiedni poziom nawodnienia, wydala z organizmu szkodliwe oraz zbędne składniki i łagodzi towarzyszące przeziębieniu bóle głowy i inne dolegliwości.

Przepis na wywar, który skutecznie walczy z przeziębieniem

Lara Gessler korzysta tylko z naturalnych metod walki z przeziębieniem. Jednym z lekarstw, które "stawia ją na nogi" jest wywar z imbiru, cytryny i miodu.

3 podstawowe składniki wywaru:

  • utarty imbir
    • sok z cytryny
      • kilka łyżek miodu

        Taki napar ma działanie rozgrzewające i świetnie udrażnia górne drogi oddechowe. Sprawdzą się również domowe sposoby na oczyszczenie zatok - inhalacje i irygacje.

        Inhalacje i płukanie zatok

        Zabiegi inhalacyjne, które wpłyną pozytywnie na nasze zdrowie, możemy zorganizować sobie w domowym zaciszu. Wystarczy miska z gorącą wodą, kilka łyżeczek soli i olejki aromatyczne, bądź ulubione zioła. Mogą być to np. rumianek, tymianek, mięta czy szałwia. Taka inhalacja powinna trwać około 10 minut i może być wykonywana nawet kilka razy dziennie.

        Drugi z mniej przyjemnych sposobów na udrożnienie nosa to irygacja. Mimo chwilowego poczucia dyskomfortu ta metoda uśmierza ból i ułatwia oddychanie. W tym celu stosujemy wodę morską, sól fizjologiczną i wodę destylowaną. Płyny docierając do zatok, wypłukują wydzielinę, alergeny i znajdujące się tam bakterie.

        Zobacz też:

        Autor: Bartosz Tomaszewski

        podziel się:

        Pozostałe wiadomości