Newsy

Prognoza na piątek: pogodny poranek, w ciągu dnia burze i przelotne deszcze

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (03 + 04-05.07.2020) | POLSKA, źródło: x-news.

Newsy

Prognoza na piątek: pogodny poranek, w ciągu dnia burze i przelotne deszcze

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (03 + 04-05.07.2020) | POLSKA, źródło: x-news.

Piątkowy poranek będzie pogodny, ale w ciągu dnia powstaną chmury, z których może padać deszcz. Na wschodzie, centrum i na południu możliwe lokalne burze. Najcieplej będzie w Małopolsce i na Podkarpaciu - tam na termometrach 27 stopni C. 

Jak informuje IMGW, Europa północna i wschodnia będą pod wpływem niżów z ośrodkami nad Skandynawią, Ukrainą oraz w rejonie Islandii wraz z układami frontów atmosferycznych. Pozostały obszar kontynentu będzie w zasięgu klina Wyżu Azorskiego. Polska będzie w zasięgu zatoki niżu znad Zatoki Fińskiej. Na południu i wschodzie zaznaczy się strefa falującego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w ciepłej i wilgotnej masie powietrza polarnego morskiego, tylko nad dzielnice zachodnie napłynie w piątek nieco chłodniejsza i suchsza masa powietrza.

Pogoda na piątek, 3 lipca 2020 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i będzie rosło.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami, zwłaszcza na wschodzie kraju, duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Na zachodzie gdzieniegdzie możliwe słabe burze, w pozostałej części kraju burze, na wschodnich krańcach możliwe burze z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 40 mm w dzielnicach wschodnich. Temperatura maksymalna od 22°C na zachodzie do 26 st. C na południowym wschodzie, chłodniej w dolinach górskich i nad morzem: od 18 st. C do 21 st. C. Wiatr przeważnie słaby, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Na północy, wschodzie i lokalnie w centrum kraju przelotne opady deszczu, stopniowo zanikające. Gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 11 st. C do 16 st. C, w kotlinach sudeckich około 10 st. C. Wiatr przeważnie słaby, nad morzem także umiarkowany, z kierunków zachodnich i północnych.

Pogoda w Warszawie w piątek, 3 lipca 2020 r.

W piątek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu oraz możliwe burze. Prognozowana suma opadów w burzach do 20 mm. Temperatura maksymalna około 24 st. C. Wiatr początkowo słaby, zmienny, potem umiarkowany, północno-zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 75 km/h.

W nocy w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 400 m. Temperatura minimalna około 14 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Zobacz też:

Obowiązkowa szczepionka na koronawirusa? Jest odpowiedź wiceministra zdrowia

Pływanie w Bałtyku niebezpieczne. W morzu pojawiła się groźna, mięsożerna bakteria

Dzień Dobry TVN kończy 15 lat! Weź udział w naszej zabawie i świętuj z nami "śpiewająco"

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
90
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0