Quizy

Próbna matura 2020 trwa. Rozwiąż quiz i przekonaj się, czy umiesz odpowiedzieć na maturalne pytania

gettyimages.com

Quizy

Próbna matura 2020 trwa. Rozwiąż quiz i przekonaj się, czy umiesz odpowiedzieć na maturalne pytania

gettyimages.com

Od czwartku, 2 kwietnia trwają próbne matury. Uczniowie rozwiązują je z domu, a następnie przesyłają formularze do sprawdzenia swoim nauczycielom. Za nimi próbny egzamin z języka polskiego i matematyki, zarówno na poziomie podstawowym i rozszerzonym.  Sprawdź, jak poradzisz sobie z maturalnymi zagadnieniami - rozwiąż quiz. 

Próbne matury 2020

Centralna Komisja Egzaminacyjna, w każdy dzień trwania próbnych egzaminów maturalnych publikuje arkusze z zadaniami. Uczniowie mają rozwiązać je w domu, a następnie przesłać do sprawdzenia swoim nauczycielom.

Publikacja arkuszy do próbnego egzaminu ma pomóc uczniom w przygotowaniu się do matur w czasie, gdy w szkołach nie odbywają się lekcje w formie tradycyjnej. Od 12 marca do 10 kwietnia zajęcia stacjonarne w szkołach i przedszkolach są zawieszone. Od środy 25 marca szkoły mają obowiązek nauczania na odległość. To trudny czas dla tegorocznych maturzystów, którzy swoje próbne matury muszą rozwiązać zdalnie. 

Zadania można rozwiązać w dowolnym czasie. Ważne, żeby trzymać się limitu czasu na stronie tytułowej. Próba: jest dobrowolna, daje uczniowi możliwość sprawdzenia się, NIE JEST na ocenę!

- przypomniała w środę CKE na Twitterze.

Do tej pory pojawiły się już arkusze do próbnej matury z języka polskiego i matematyki, zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Arkusze do próbnego egzaminu publikowane będę w kolejnych dniach ok. godz. 9 i 14.

  • 6 kwietnia (poniedziałek) opublikowane zostaną arkusze: rano - języki obce nowożytne (angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski - na poziomie podstawowym), po południu - języki obce nowożytne (angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski - na poziomie rozszerzonym).
  • 7 kwietnia (wtorek) opublikowane zostaną arkusze: rano - biologia (poziom rozszerzony), wiedza o społeczeństwie (poziom rozszerzony), po południu - geografia (poziom rozszerzony), informatyka (poziom rozszerzony).
  • 8 kwietnia (środa) opublikowane zostaną arkusze: rano - chemia (poziom rozszerzony), języki mniejszości narodowych (język litewski, język białoruski, język ukraiński - poziom podstawowy), po południu - historia (poziom rozszerzony), języki mniejszości narodowych (język litewski, język białoruski, język ukraiński - poziom rozszerzony), język kaszubski (poziom rozszerzony).

Próbna matura 2020 - wyniki

Zasady oceny rozwiązań zadań zostaną w pierwszej kolejności przekazane wyłącznie dyrektorom liceów i techników, w których w 2020 r. jest przeprowadzany egzamin maturalny, za pośrednictwem serwisów dyrektorów szkół prowadzonych przez okręgowe komisje egzaminacyjne. Dyrektorzy mają je przekazać nauczycielom. Na stronie internetowej CKE zasady oceniania zostaną zamieszczone 15 kwietnia.

Wskazane jest, aby uczniowie – po pobraniu materiałów ze strony CKE lub wybranej OKE – rozwiązali zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w ustalonej przez szkołę/nauczyciela formie, np. w odrębnie stworzonym pliku w edytorze tekstów, numerując kolejno rozwiązywane zadania; na wydruku – należy jednak pamiętać, że nie każdy uczeń dysponuje w domu drukarką; na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania

- czytamy w komunikacie dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcina Smolika zapowiadającym przeprowadzenie próbnej matury.

Proponujemy również, aby uczniowie mogli przesłać swoje rozwiązania do nauczycieli (np. emailem w formie uzupełnionych plików lub zdjęć/skanów poszczególnych kartek rozwiązań), którzy – korzystając ze szczegółowych zasad oceniania rozwiązań zadań – będą mogli te odpowiedzi sprawdzić i ocenić oraz przekazać uczniom informację zwrotną, np. w postaci krótkiego komentarza w e-mailu; podczas spotkania on-line – indywidualnego albo z grupą; w postaci komentarzy w pliku, jeżeli uczeń przesłał odpowiedzi w pliku edytowalnym

- dodał dyrektor CKE.

Matura 2020

Na obecną chwilę egzaminy maturalne mają rozpocząć się 4 maja. Sesja pisemnych potrwa do 21 maja, a ustnych do 22 maja. Maturzysta musi przystąpić do trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów maturalnych: z języka polskiego, z języka obcego i z matematyki na poziomie podstawowym, a ponadto do co najmniej jednego pisemnego egzaminu z grupy tzw. przedmiotów do wyboru - może ich wybrać maksymalnie sześć. Egzaminy z przedmiotu do wyboru zdaje się na poziomie rozszerzonym. 

Zobacz, czy znasz odpowiedzi na pytania, które pojawiały się w maturalnych arkuszach przez ostatnie kilka lat. Rozwiąż quiz i się przekonaj!

Matura

Odpowiedz na 8 pytań
Rozwiąż quiz

Zobacz też:

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
76
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0