Gwiazdy

Koronawirus pokonał Jamesa Bonda.  Premiera przesunięta. Kiedy film trafi do kin? 

Gwiazdy

Koronawirus pokonał Jamesa Bonda.  Premiera przesunięta. Kiedy film trafi do kin? 

Twórcy nowego Bonda zdecydowali się na przesunięcie premiery filmu. Przyczyną jest rozprzestrzeniający się na świecie koronawirus. Film "Nie czas umierać" (ang. "No Time to Die")  w kinach pojawi się dopiero jesienią. 

Przesunięcie premiery filmu "Nie czas umierać"

Po dokładnej analizie światowego rynku, producenci filmu o losach Jamesa Bonda postanowili przesunąć jego premierę. Skąd taka decyzja? Przyczyną jest rozprzestrzeniający się koronawirus. 

x-news

Światowa premiera filmu miała się odbyć 31 marca w londyńskiej Royal Albert Hall, która mieści 5 tys. widzów. Ze względu na epidemię imprezy masowe nie są wskazane. 

O zachowanie środków ostrożności i odroczenie światowej premiery 25. części kultowej serii o agencie 007 poprosili także autorzy największego bloga fanowskiego Bonda. W otwartym liście oznajmili, że firmy powinny "postawić zdrowie publiczne ponad ustalone harmonogramy".

Na oficjalnym profilu serii poinformowano, że brytyjska premiera została przełożona i odbędzie się 12 listopada , a amerykańska - 25 listopada. Szczegóły dotyczące premiery w innych krajach zostaną podane później.

Rynek filmowy traci zyski

Jak pasująca na całym świecie epidemia wpłynie na dochody w przemyśle filmowym? Według analityków możliwe, że dochody branży  zmniejszą się nawet o 5 miliardów dolarów. Już teraz w miejscach, gdzie wirus najmocniej dał się we znaki, kina zostały zostały zamknięte. 

James Bond nie jest jedynym filmem, który został przełożony z powodu epidemii. We Francji odsunięto w czasie m.in. premiery komedii "Miss" Rubena Alvesa oraz dramatu "Rocks" Sarah Gavron.

W departamentach Oise na północy oraz Morbihan na północnym zachodzie kraju prefektury ogłosiły zakaz zgromadzeń, co oznacza również zamknięcie wszystkich 44 kin (oferujących 145 ekranów) 

- potwierdził AFP Marc-Olivier Sebbag z Narodowej Federacji Kina Francuskiego, która skupia około 2 tys. kin.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
87
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0