Porady

Praca za granicą – kogo szukają pracodawcy?

mat prasowe

Porady

Praca za granicą – kogo szukają pracodawcy?

mat prasowe

Wiele osób, nie mogąc znaleźć pracy w kraju czy w nadziei na wyższe zarobki, decyduje się na spróbowanie swoich sił za granicą. Polacy wyjeżdżają zarobkowo zwłaszcza do Niemiec, z racji bliskiego sąsiedztwa z tym krajem, a także do Wielkiej Brytanii, korzystając z powszechnej znajomości języka angielskiego. W krajach tych jest bardzo duże zapotrzebowanie zwłaszcza na opiekunów osób starszych.

Społeczeństwa europejskie się starzeją, a z wiekiem przybywa dolegliwości i chorób. Wielu seniorów nie jest samodzielnych albo potrzebuje pomocy w prowadzeniu domu i wykonywaniu codziennych czynności. W krajach Europy Zachodniej zatrudnianie opiekunów osób starszych i opiekunów medycznych jest bardzo popularne. Zapotrzebowanie na te profesje jest duże, a pracownicy z Polski są doceniani za sumienność i empatię, która jest niezbędna w tej profesji. Zatem jeśli lubisz kontakt ze starszymi osobami i masz predyspozycje do wykonywania pracy, która go wymaga, pomyśl o zawodzie opiekuna. W większości przypadków, by wyjechać do pracy za granicę nie jest wymagane wykształcenie czy nawet doświadczenie, jednak jeśli wiążesz swoją przyszłość z opieką, to warto ukończyć kształcenie w tym zakresie – na kierunku opiekun osoby starszej albo opiekun medyczny. Pracy w tym charakterze za granicą należy szukać w sprawdzonych, rzetelnych i polecanych agencjach dla opiekunów.

Opiekun medyczny

Kształcenie opiekuna medycznego trwa rok, odbywa się również w trybie zaocznym. Nauka jest całkowicie bezpłatna. Program nauczania obejmuje: wykonywanie zabiegów higieniczno-pielęgnacyjnych oraz czynności opiekuńczych nad osobą chorą i niesamodzielną, podstawy anatomii i fizjologii człowieka, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, podstawy psychologii i socjologii, podstawy przedsiębiorczości, zasady prowadzenia działalności gospodarczej w ochronie zdrowia, język migowy, język obcy branżowy, zasady pracy w zespole opiekuńczym i terapeutycznym. Szczegóły można poznać na stronie szkoły Żak.

Opiekun osoby starszej

Bezpłatna nauka na kierunku opiekun osoby starszej trwa 2 lata i odbywa się w trybie zaocznym. Program nauczania obejmuje m.in.: metodykę pracy opiekuńczej, sposoby aktywizacji społecznej podopiecznych, podstawy psychologii i socjologii, organizację opieki nad osobą starszą, udzielanie wsparcia seniorom oraz język migowy, którego znajomość umożliwia pracę z osobami starszymi głuchymi lub niedosłyszącymi.

Więcej informacji na temat kierunku można znaleźć na stronie: zak.edu.pl

Obie profesje są nieustannie poszukiwane przez zagranicznych pracodawców, a w organizacji bezpiecznych wyjazdów pomagają profesjonalne firmy. Ta ścieżka kształcenia, a docelowo, zatrudnienia, to nie tylko sposób na wysokie zarobki i zyskanie pracy, która może stać się prawdziwą misją. To także potencjalnie nowe zawodowe szanse, jeżeli w dobie restrykcji sanitarnych mamy ograniczone możliwości realizowania się w obecnej pracy.


Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
58
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0