Styl Życia

Poznały się na forum dla młodych mam. "Po 15 latach więcej rozmawiamy o sobie niż od dzieciach"

Styl Życia

Poznały się na forum dla młodych mam. "Po 15 latach więcej rozmawiamy o sobie niż od dzieciach"

Sylwia Kantor-Rusek, Agnieszka Sokołowska i Sylwia Smotarska poznały się 15 lat temu na forum internetowym, kiedy urodziły dzieci i szukały porad u innych młodych mam w sieci. Wtedy też po raz pierwszy spotkały się w tzw. "realu". To był początek ich przyjaźni, która trwa do dziś.

Niezwykła przyjaźń z sieci

Sylwia, Agnieszka i Sylwia spotkały się kilkanaście lat temu na weekendowym zjeździe kobiet z internetowego forum. Przyjechało łącznie 47 mam z dziećmi niemal w tym samym wieku – urodzonych w  styczniu 2006 roku. To był początek ich przyjaźni, która trwa do dziś.  

- Mamy już teraz nastoletnie dzieci, ale dzięki temu, że jesteśmy razem, rozmawiamy o sobie. Najwięcej co dostajemy o tego miejsca, to prawdziwą przestrzeń, krąg kobiet, moc i siłę do bycia prawdziwą - powiedziała Sylwia Kantor-Rusek. 

- Różne mamy sytuacje i doświadczenia, od tych łatwiejszych i radosnych do trudnych. Razem uczymy się różnych doświadczeń i to nas spaja - dodała Agnieszka Sokołowska. 

Żyły w sieci jeszcze przed lockdownem

Dziś, gdy wszyscy narzekamy na izolację – one jak wytrawne specjalistki od przyjaźni online – radzą sobie świetnie. Bo siła ich kobiecej przyjaźni jest taka, że żaden lockdown im nie straszny.

- Okazało się, że to, że mamy pandemię i ludzie muszą uczyć się żyć wirtualnie, to dla nas nie problem, bo to umiemy. (...) To, że jestem w Niemczech, a Magda, która nie mogła z nami dziś być w Dubaju, nie przeszkadza w podtrzymywaniu relacji. A uwierzcie, że się da. To nie jest takie trudne - Sylwia Smotarska. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
69
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0