Newsy

Polska: ponad 1000 miejsc noclegowych z certyfikatem "Obiekt Bezpieczny Higienicznie"

Wakacje 2020

martin-dm/Getty Images

Newsy

Polska: ponad 1000 miejsc noclegowych z certyfikatem "Obiekt Bezpieczny Higienicznie"

Wakacje 2020

martin-dm/Getty Images

"Obiekt Bezpieczny Higienicznie. Stosujemy się do zaleceń" to certyfikat, który oznacza, że dany lokal świadczy usługi zgodnie z obowiązującymi wytycznymi Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Obecnie może się nim pochwalić ponad 1000 miejsc noclegowych w Polsce. Gdzie je znaleźć?

"Bezpieczne podróże" - interaktywna mapa

Zachęcam wszystkich turystów do zapoznania się z informacjami z zakładki 'Bezpieczne podróże' na stronie odpoczywajwpolsce.pl. Znajduje się tam także interaktywna mapa, dzięki której można sprawdzić, które obiekty z danego województwa dołączyły do projektu

- wskazał prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk.

Dodał, że POT rozpoczęła kampanię promującą te obiekty w ogólnopolskich portalach internetowych np. onet.pl, wp.pl, interia.pl.

W przyszłym tygodniu będziemy je promować także na rynkach zagranicznych

- poinformował Andrzejczyk.

Polacy planują urlop w Polsce

Z opublikowanego w czerwcu badania na zlecenie POT wynika, że 87 proc. Polaków, którzy planują urlop w najbliższych miesiącach, zamierza spędzić go w kraju.

To pozwala z optymizmem spojrzeć na perspektywę tegorocznych wakacji

- oceniono.

Najczęściej planujemy wyjazdy w góry (34 proc.), nad morze (27 proc.) lub do miejscowości położonych nieopodal jezior (16 proc.).

Kampania "Odpoczywaj w Polsce"

Organizacja przypomniała, że w ramach wspierania krajowej turystyki, wspólnie z regionalnymi i lokalnymi organizacjami turystycznymi uruchomiła kampanię "Odpoczywaj w Polsce", której celem jest - jak wyjaśniono - zainspirowanie Polaków do podróżowania po kraju.

Polska Organizacja Turystyczna jest jedną z kilkudziesięciu działających na świecie narodowych organizacji turystycznych. Jej celem jest promowanie Polski jako kraju atrakcyjnego dla turystów, nowoczesnego, z wysokimi standardami usług i korzystnymi cenami. POT ma swoje przedstawicielstwa w 14 krajach świata (Austria, Belgia, Francja, Hiszpania, Holandia, Japonia, Niemcy, USA, Rosja, Szwecja, Chiny, Wielka Brytania, Włochy, Ukraina) - czytamy na stronie Organizacji.

10 miejsc świata, które możesz zwiedzić wirtualnie:

>>> Zobacz także:

Jakie kraje chciałby odwiedzić Marcin Prokop? Wybór dziennikarza jest nieoczywisty

Kamil Stoch znalazł przewrotny sposób na odpoczynek "Narty ale w innym wydaniu"

Agnieszka Kaczorowska-Pela na rodzinnym wyjeździe. Fanka: "Emilka będzie miała piękne wspomnienia z dzieciństwa"

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
75
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0