Newsy

Polscy skoczkowie zdyskwalifikowani z pierwszego konkursu Turnieju Czterech Skoczni. "Bardzo żałujemy tej decyzji"

x-news

Newsy

Polscy skoczkowie zdyskwalifikowani z pierwszego konkursu Turnieju Czterech Skoczni. "Bardzo żałujemy tej decyzji"

x-news

Turniej Czterech Skoczni rozpocznie się bez polskich skoczków. Tak zdecydowali organizatorzy turnieju w Oberstdorfie. Powodem jest pozytywny wynik testu na koronawirusa Klemensa Murańki. Z zawodów wycofano całą biało-czerwoną drużynę, w tym broniącego tytułu Dawida Kubackiego.

Polscy skoczkowie zdyskwalifikowani z Turnieju Czterech Skoczni 

W związku z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa Klemensa Murańki z zawodów w Oberstdorfie cała reprezentacja Polski została wycofana.  

- Bardzo żałujemy tej decyzji, ale ze względu na dobro wszystkich pozostałych zawodników nasz departament zdrowia nie miał wyboru. W związku z decyzją władz nie może pozwolić na start polskiej drużyny w Oberstdorfie - ogłosił Florian Stern, sekretarz generalny otwierającego TCS konkursu w Oberstdorfie. 

Choć zakażony był tylko Murańka, zdyskwalifikowano całą biało-czerwoną ekipę, w tym broniącego tytułu Dawida Kubackiego. 

Turniej Czterech Skoczni bez polskich skoczków

Niepokojąca wiadomość gruchnęła w niedzielę wieczorem, tuż po tym jak organizatorzy 69. TCS opublikowali listę startową poniedziałkowych kwalifikacji w Oberstdorfie. Widniały na niej jeszcze nazwiska wszystkich Polaków. Na Turniej Czterech Skoczni powołana została siódemka: Piotr Żyła, ubiegłoroczny zwycięzca Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Maciej Kot i Klemens Murańka. 

Występ całej ekipy, a w szczególności tego ostatniego stanął pod dużym znakiem zapytania, po tym jak Polacy uzyskali wyniki przeprowadzonych już na miejscu testów na koronawirusa. Murańka otrzymał wynik niejednoznacznie pozytywny, ale jednak. 

Oberstdorf: polscy skoczkowie zdyskwalifikowani 

- Niemiecki sanepid potwierdził, iż pozytywny test wśród naszych reprezentantów ma Klemens Murańka, który od razu został odizolowany od reszty grupy. Czekamy na kolejne wytyczne niemieckiego sanepidu. Klemensa samopoczucie ok, bez objawów. Cała grupa również w pełnym zdrowiu - pisał na Twitterze PZN, cytując portal skaczemy.pl. 

Zaskoczenie w polskiej ekipie było tym większe, że tuż przed wyjazdem do Niemiec, w Wigilię, wszyscy skoczkowie zostali przebadani. Ich wyniki były jednoznacznie negatywne.

- Bardzo mi przykro, ale stało się. Pozytywny i jak na razie bezobjawowy - potwierdził na Instagramie Klemens Murańka. 

Dziś rozpoczyna się 69. Turniej Czterech Skoczni. Dawid Kubacki chciał powtórzyć sukces sprzed roku. Zobacz wideo:

x-news 

Zobacz też:

Dawid Kubacki zostanie tatą. "Nie mam pojęcia, czy będę mógł być na miejscu i zobaczyć swoją córkę"

Jarosław Krzak - nowa twarz w polskich skokach narciarskich. "Gdy tata mówi, że spełniam jego marzenia, to robi mi się ciepło na sercu"

Adam Małysz pochwalił się planami swojej córki: "Będzie ślub"

Źródło: TVN24 |
Co sądzisz o tym artykule?
72
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0