Świat

Polscy podróżnicy okrążyli Ziemię Dużym Fiatem: "Postanowiliśmy, że rzucamy wszystko i jedziemy"

Świat

Polscy podróżnicy okrążyli Ziemię Dużym Fiatem: "Postanowiliśmy, że rzucamy wszystko i jedziemy"

Wiele osób marzy o podróży dookoła świata, a oni postanowili to marzenie zrealizować. Joanna i Paweł Poterscy w niemal dwa lata pokonali ponad 46 tysięcy kilometrów. Przebyli 29 krajów, 3 kontynenty i 2 przeprawy oceaniczne. Jednak najbardziej zadziwiający był finał ich podróży. Opowiedzieli o niej w naszym programie. 

Podróż dookoła (ś)Fiata

W październiku 2018 roku Piotr i Joanna Poterscy wyruszyli Fiatem 125p kombi w podróż dookoła świata. Przygoda kosztowała ich wiele wyrzeczeń, lat oszczędzania, a nawet zrezygnowanie z pracy w Polsce. Jednak nie mają wątpliwości, że było warto. Wszystkie trudy wynagrodziły im niesamowite doświadczenia i wspaniałe znajomości zawarte po drodze.

Obydwoje z Asią po prostu uwielbiamy podróżować. Ja dodatkowo jestem "chory" na punkcie starej motoryzacji klasycznej

– mówił Paweł Poterski w Dzień Dobry wakacje.

Przed podróżą para brała pod uwagę wszelkie środki transportu, jednak ostatecznie Duży Fiat okazał się najlepszą opcją. Taki wybór nie tylko zapewnił im wiele cudownych wspomnień, ale także przeszedł do historii. Odbyta przez nich podróż to pierwszy raz, kiedy polski samochód okrążył Ziemię.

Stwierdziliśmy, że jeżeli możemy być pierwsi, to czemu nie 

– przyznała Joanna Poterska.

W czasie swoich podróży Joanna i Paweł zwiedzili Bałkany, Turcję, Iran, Pakistan, Indie, Nepal, Myanmar, Laos, Kambodżę, Tajlandię, Malezję, Singapur, Indonezję, Chiny, USA, Kanadę, a także 9 krajów Europy Zachodniej.

Przygoda, która zmieniła ich życie

Ich wyprawa trwała blisko dwa lata. Tym, co uczyniło ją jeszcze bardziej wyjątkową jest fakt, że w czasie przekraczania kolejnych granic dowiedzieli się, że zostaną rodzicami. Joanna spędziła prawie całą ciążę w podróży. Będąc w ósmym miesiącu zdecydowała się wrócić do domu. Tuż po powrocie do kraju na świat przyszła ich córka Helena, która dziś ma 5 miesięcy. 

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Zobacz też:

Zbudowali jacht w ogródku, a potem popłynęli nim do Kanady. Poznajcie niezwykłą historię braci Natanek

Robert Makłowicz zabiera nas w kulinarną podróż po Chorwacji. "Miejscowe ostrygi należą do najlepszych na świecie"

Europejska karta zdrowia – czy warto ją posiadać?

Co sądzisz o tym artykule?
74
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0