Motoryzacja

Policja. Kaskadowy pomiar prędkości - co to jest? Na czym polega?

Pomiar prędkości

Fot. GettyImages / Mik_photo

Motoryzacja

Policja. Kaskadowy pomiar prędkości - co to jest? Na czym polega?

Pomiar prędkości

Fot. GettyImages / Mik_photo

Od rana na polskich drogach trwa kaskadowy pomiar prędkości. Kontrole odbywają się w terenie zabudowanym, ale też poza nim. Jak informowała policja, celem akcji jest egzekwowanie przestrzegania ograniczeń prędkości i dbanie o bezpieczeństwo na drodze. Kaskadowy pomiar prędkości zakończy się dzisiaj o 22.00.

Kaskadowy pomiar prędkości rozpoczął się we wtorek od 6.00 i potrwa do 22.00. W tym celu na drogi w całej Polsce skierowano ponad 5 tys. policjantów, którzy mają za zadnie skontrolować prędkość pojazdów. Kontrola będzie przeprowadzana najczęściej w miejscach, gdzie dochodzi do wypadków drogowych i tam, gdzie kierowcy stale przekraczają prędkość.

>>> Zobacz także:

Kaskadowy pomiar prędkości odbywa się w okresie, gdy wzrosła liczba wypadków ze skutkiem śmiertelnym przy jednoczesnym spadku liczby wypadków w ogóle i spadku liczby osób rannych.

- poinformował podinsp. Radosław Kobryś, a następnie dodał:

Niestety obserwujemy więcej ofiar śmiertelnych i wynika to przede wszystkim z nadmiernej prędkości. To prędkość generuje większy tragizm zdarzeń drogowych. Finały tych zdarzeń są częściej, niż to bywało w poprzednich latach, śmiertelne.

Podinsp. Kobryś podkreślił także, że kontroli można się spodziewać zarówno w terenie zabudowanym jak i poza nim.

Kaskadowy pomiar prędkości - co to jest?

Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. Mogą w niej brać udział dwie, trzy lub więcej załóg policji. Często takie kontrole odbywają się na krótkim odcinku drogi.


Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
71
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0