Gorące tematy

Polacy dziękują służbom medycznym. "Doceńmy ich poświęcenie!"

Gorące tematy

Polacy dziękują służbom medycznym. "Doceńmy ich poświęcenie!"

Zostań w domu - przekonują w związku z koronawirusem służby sanitarne. Są jednak tacy, którzy nie mogą tego zrobić, bo muszą iść do pracy. Lekarze, pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni i aptekarze są cały czas na posterunku. Dziękujemy służbie zdrowia!

Koronawirus  - ciężka praca służb medycznych

Pracownicy służb medycznych mają teraz wyjątkowo trudny czas. W niedzielę o 17:00 miała miejsce spontanicznie zwołana przez Internet akcja, podczas której ludzie z balkonów i okien oklaskami dziękowali za pomoc w okresie epidemii.

W sieci roi się od podziękowań, słów podziwu i wsparcia.  

Jak się trzymacie? My, ratownicy, radzimy sobie, jak możemy. Trzymajcie się w tych kwarantannach!
Jakiś czas temu poznałem niesamowitych ludzi, empatycznych, odważnych  i megaprofesjonalnych. Wykonują zawód tak ciężki, że spędzając z nimi część dyżuru nie mogłem się nadziwić, jak oni dają radę
Pamiętajcie o nich, o RATOWNIKACH MEDYCZNYCH, pamiętajcie też o innych służbach
To jest taki SZACUN, że ciężko mi to ubrać w słowa. Jesteście wszyscy wspaniali
Wielki szacunek dla wszystkich, którzy ryzykują zdrowie i życie pomagając innym. Doceńmy ich poświęcenie

Niektóre restauracje rozdają posiłki lekarzom i pielęgniarkom. 

Piękny gest

- komentują internauci.  

Oni nie mogą zostać w domu

Służby medyczne to nie jedyne osoby, które starają się, żeby życie w czasie zagrożenia koronawirusem toczyło się bez przeszkód. To pracownicy sklepów i kierowcy tirów, bez których nie byłyby możliwe dostawy towarów. Wyrazy uznania należą się również kierowcom autobusów i tramwajarzom oraz pracownikom służb oczyszczania miasta. To oni sprawiają, że kraj się nie zatrzymał i inni mogą funkcjonować. Dziękujemy!

Jeśli masz wysoką gorączkę, duszności, kaszel, bóle mięśni i czujesz się osłabiony bezzwłocznie zgłoś się do szpitala zakaźnego lub skontaktuj z najbliższą stacją sanepidu. Wszystkie niezbędne i najświeższe informacje dotyczące koronawirusa znajdziesz w Raporcie specjalnym o koronawirusie.

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
49
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
23.03.2020
Lalka
Jestem pracownikiem służby zdrowia , już za kilka dni albo tygodni nie będziecie nam dziękować . Będziecie ciągać nas po sądach, że czegoś nie dopatrzyliśmy , że nie tak się spojrzałam lub nie tak odpowiedziałam. Będziecie skarżyć się w TVN i obsmarowywać na różnych forach internetowych. Kwarantannę mamy odbywać w ramach urlopu wypoczynkowego, od stycznia dyrektor zabrał nam premię, obciął nam stażowe. Po 35 latach pracy z nocami i świętami mam 3000zł pensji i 3000 nieprzespanych nocy po 12 godzin , schorowany kręgosłup , alergię na rękawiczki nitrylowe i środki dezynfekcyjne. I nie chcę już wam pomagać, poświęcać ani być bohaterem . Chcę spać.