Newsy

Pogoda we wtorek: zmagania jesieni z zimą

Newsy

Pogoda we wtorek: zmagania jesieni z zimą

We wtorek w ciągu dnia na południu kraju zachmurzenie umiarkowane, tylko w rejonach podgórskich i w górach duże i tam opady deszczu i śniegu. Temperatura maksymalna od 2 st. C do 9 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w górach silny i bardzo silny, porywisty.

Jak informuje IMGW, nad Europą dominował będzie rozległy niż, którego ośrodek główny znad Belgii i Holandii przemieści się nad Danię, jedynie wschód kontynentu znajdzie się pod wpływem wyżu znad zachodniej Rosji. Polska będzie na skraju wspomnianego niżu. Znad Czech nad Dolny Śląsk przemieści się wtórny ośrodek niżowy, a wraz z nim z zachodu na wschód kraju front okluzji. Z zachodu napływać będzie powietrze polarne morskie.

Pogoda we wtorek - 29 grudnia 2020 r.

We wtorek w ciągu dnia na południu kraju zachmurzenie umiarkowane, tylko w rejonach podgórskich i w górach duże i tam opady deszczu i śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz z opadami deszczu lub deszczu ze śniegiem.

Temperatura maksymalna od 5 st. C do 9 st. C na wschodzie kraju i wschodnim wybrzeżu; na pozostałym obszarze od 2 st. C do 6 st. C.

Wiatr umiarkowany i dość silny, w górach silny i bardzo silny, porywisty, z kierunków południowych. W rejonach podgórskich i miejscami na wschodzie porywy wiatru do 65 km/h, w Sudetach do 90 km/h oraz początkowo w Karpatach do 115 km/h. W górach wiatr powodował będzie zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda z wtorku na środę

W nocy zachmurzenie na ogół umiarkowane, gdzieniegdzie na południu i krańcach północno-wschodnich duże. Miejscami na północy i południu opady deszczu lub deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. Nad ranem lokalnie w centrum możliwe opady marznące powodujące gołoledź.

Temperatura minimalna od -1 st. C do 4 st. C, w rejonach podgórskich i lokalnie w Małopolsce od -5 st. C do -2 st. C.

Wiatr słaby i umiarkowany, w górach dość silny, miejscami porywisty, z kierunków południowych. W Sudetach wiatr w porywach do 80 km/h i słabnący do 60 km/h. W górach wiatr powodował będzie zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda w Warszawie - 29 grudnia 2020 r.

We wtorek w Warszawie w dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, po południu rozpogodzenia. Opady deszczu, po południu zanikające. Temperatura maksymalna 7 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, po południu umiarkowany i porywisty, z kierunków południowych. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 982 hPa i będzie wzrastać.

W nocy zachmurzenie początkowo małe i umiarkowane, później wzrastające do dużego. Nad ranem możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna około 1 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków południowych.

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
62
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0