Newsy

Pogoda we wtorek: słaby deszcz tylko na wschodzie

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (29.03.2021 + 30-31.03.2021) | POLSKA

Newsy

Pogoda we wtorek: słaby deszcz tylko na wschodzie

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (29.03.2021 + 30-31.03.2021) | POLSKA

We wtorek będzie pochmurno, ale z rozpogodzeniami postępującymi od zachodu w głąb kraju. Na wschodzie pojawią się słabe opady deszczu. Temperatura od 12 st. C na Podkarpaciu do 20 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, tylko na północy okresami dość silny. 

W ciągu najbliższej doby Polska znajdzie się pod wpływem rozległego niżu znad Północnego Atlantyku. Od zachodu do kraju wkroczy ciepły front atmosferyczny, za którym z południowego zachodu napłynie wilgotne i cieplejsze powietrze polarne morskie. Później na krótko rządy obejmie pogodny i ciepły wyż znad południowo-wschodniej Europy, ściągając znad Francji, Hiszpanii i Maroka ciepłe powietrze. W czwartek jednak kraj obejmie chłodny wir niżowy znad północnej Rosji pchający w stronę Europy Środkowej zimne masy powietrza, deszcz i śnieg.

Pogoda we wtorek 30 marca 2021 r.

We wtorek będzie pochmurno, ale z rozpogodzeniami postępującymi od zachodu w głąb kraju. Na wschodzie pojawią się słabe opady deszczu do 3 l/mkw. 

Termometry pokażą maksymalnie od 12 st. C na Podkarpaciu, przez 16 st. C w centrum kraju, do 20 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje zachodni i południowo-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr, tylko na północy okresami dość silny, w porywach do 50-60 km/h.

Pogoda w środę 31 marca 2021 r. 

Środa upłynie pod znakiem pogodnej aury w całej Polsce. Na termometrach zobaczymy od 16 st. C na Suwalszczyźnie, przez 18 st. C w centrum kraju, do 21 st. C na Dolnym Śląsku. 

Wiatr będzie południowo-zachodni i zachodni, słaby i umiarkowany, na północy okresami dość silny.

Pogoda w środę 1 kwietnia 2021 r. 

Na pierwszy dzień kwietnia synoptycy zapowiadają chmury i przejaśnienia, ale od zachodu w głąb kraju będą wędrować przelotne opady deszczu rzędu 5-15 l/mkw. oraz burze. 

Temperatura maksymalna sięgnie od 10 st. C na Pomorzu Zachodnim, przez 16 st. C w centralnych regionach, do 20 st. C na Podkarpaciu. Będzie wiać zachodni i północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. W trakcie burz w porywach rozpędzi się do 80 km/h.

Więcej informacji o pogodzie na TVN Meteo.

Zobacz też:

Wielkanoc 2021 - czy będzie można święcić pokarmy? Ministerstwo zdrowia wyda zalecenie 

Czas na wielkanocne ozdoby. Jak przystroić wnętrza, by zaskoczyć domowników?

Wielkanocne dekoracje w wykonaniu mamy i córki. Jak samemu ozdobić mieszkanie na święta?

Źródło: TVN Meteo |
Co sądzisz o tym artykule?
80
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0