Newsy

Pogoda we wtorek: pochmurno, deszczowo i chłodno

Newsy

Pogoda we wtorek: pochmurno, deszczowo i chłodno

We wtorek zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. W całym kraju mogą występować przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 10 st. C na Warmii do 13 st. C miejscami w centrum, na wschodzie i południu kraju. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, okresami dość silny. W porywach może osiągnąć do 50-60 km/godz.

Jak informuje IMGW, nad wschodnią i północną Europą oraz u wybrzeży Hiszpanii pogodę będą kształtowały układy niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi. Pozostałe rejony kontynentu znajdą się w zasięgu wyżów. Wschodnie rejony Polski będą w zasięgu niżu znad Ukrainy, nad pozostały obszar kraju z zachodu nasunie się klin wyżu.

Pogoda we wtorek 5 maja 

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, jedynie rano na zachodzie kraju małe i umiarkowane. 

Na wschodzie opady deszczu, okresami o umiarkowanym natężeniu, na pozostałym obszarze przelotne. Miejscami możliwe burze, a na zachodzie także grad. Prognozowana wysokość opadów - do 15 mm na Mazurach, Podlasiu i północy Mazowsza oraz na południowym wschodzie kraju.

W szczytowych partiach Sudetów przyrost pokrywy śnieżnej do 7 cm, a w Tatrach miejscami do 10 cm.

Temperatura maksymalna od 9 st.C do 13 st.C, nieco chłodniej na Podhalu - do 7 st.C,

Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni i zachodni, jedynie na Podlasiu początkowo południowo-wschodni, w czasie burz oraz w szczytowych partiach Sudetów i Karpat w porywach do 65 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, początkowo na południu, a także nad ranem na północy kraju miejscami rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu, początkowo w centrum i na wschodzie możliwe burze. W rejonach podgórskich Sudetów i Karpat opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

Pogoda we wtorek 5 maja w Warszawie

We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże z opadami deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura maksymalna 12 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie powoli

W nocy w stolicy zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, zwłaszcza w drugiej połowie nocy. Temperatura minimalna 6 st.C. Wiatr początkowo słaby, potem umiarkowany, północno-zachodni.

Więcej informacji o pogodzie na TVN Meteo.

Zobacz też:

Źródło: PAP, x-news, TVN Meteo |
Co sądzisz o tym artykule?
56
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0