Newsy

Pogoda we wtorek - pochmurnie 

Pogoda bez mapy

x-news

Newsy

Pogoda we wtorek - pochmurnie 

Pogoda bez mapy

x-news

We wtorek w Polsce pochmurnie. Temperatura maksymalna na południowym wschodzie wyniesie 19 st. C. 

Pogoda we wtorek, 27 października 2020

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia i Półwysep Iberyjski pozostaną pod wpływem wyżów atmosferycznych. Nad pozostałym obszarem kontynentu dominować będą niże. Polska będzie pod wpływem niżu z ośrodkami nad Skandynawią i północnymi Włochami, w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego, który na obszarze Polski przebiegał będzie od Śląska po Mazury. Znajdziemy się w powietrzu polarnym morskim, ciepłym na wschodzie, a chłodniejszym na zachodzie kraju.

We wtorek w Polsce południowo-wschodniej zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie przeważnie duże, miejscami opady deszczu, zwłaszcza na obszarze od Śląska po Mazury. Rano lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 11 st. C do 15° st. , najcieplej w Polsce południowo-wschodniej od 16 st. C do 19 st. C, chłodniej lokalnie w kotlinach sudeckich od 9 st. C do 10 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, tylko w Karpatach i na Pogórzu Karpackim okresami dość silny oraz porywisty, południowy i zachodni. W Tatrach porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami słabe opady deszczu, a na południowym zachodzie i wschodzie kraju miejscami mgła ograniczająca widzialność do 100 m. Temperatura minimalna od 5 st. C do 9 st. C, w rejonach podgórskich od 2 st. C do 4 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na Pomorzu Zachodnim i w górach dość silny i porywisty, południowy i południowo-zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 70 km/h, w Tatrach do 60 km/h.

Pogoda w środę, 28 października 2020

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 11 st. C do 15 st. C, cieplej miejscami na wschodzie od 16 st. C do 17 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy kraju okresami dość silny i porywisty, z kierunków południowych.

Pogoda w Warszawie we wtorek, 27 października 2020

We wtorek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 17 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 8 st. C. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i nieznacznie wzrośnie.

Pogoda w Warszawie w środę, 28 października 2020

W środę w stolicy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 15 st. C. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

Zobacz także:

Dorota Szelągowska ma koronawirusa: "Przewrotnie zaraziłam się we własnym domu"

Agnieszka Chylińska w szczerym wyznaniu: "Dwoje moich dzieci są dzieciakami szczególnej troski"

Paulina Smaszcz o urodzeniu martwych bliźniaków: "Nie życzę żadnej mamie takiego widoku"

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
82
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0