Newsy

Pogoda we wtorek: nadchodzi ocieplenie

prognoza, pogoda, zima, jaka będzie pogoda

Simple Images/Getty Images

Newsy

Pogoda we wtorek: nadchodzi ocieplenie

prognoza, pogoda, zima, jaka będzie pogoda

Simple Images/Getty Images

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady śniegu, na zachodzie także deszczu ze śniegiem oraz marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura od -8 st. do 3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany.

Pogoda w nocy - z 15 na 16 lutego 2021 r.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na wschodzie i południu. W zachodniej połowie kraju opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem i nad ranem w marznący deszcz powodujący gołoledź. Opady śniegu także na południowym wschodzie. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 4 do 6 cm miejscami na zachodzie. Lokalnie mgła, także osadzająca szadź i ograniczająca widzialność do 300 m.

Temperatura minimalna na krańcach wschodnich od -18 st. do -13 st. C, w rejonach podgórskich Karpat oraz miejscami w Małopolsce, w centrum i na Pomorzu Wschodnim od -12 st. do -8 st. C, na zachodzie od -7 st. do -2 st. C. Lokalnie na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich Karpat, w rozpogodzeniach, spadek temperatury do -20 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu zachodnim porywisty, z kierunków południowych.

Pogoda we wtorek, 16 lutego 2021 r.

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady śniegu, na zachodzie przechodzące w opady deszczu ze śniegiem oraz deszczu i marznącego deszczu powodującego gołoledź.

Temperatura maksymalna od -6 st. C na północnym wschodzie do 0 st. C w centrum i 3 st. C na krańcach zachodnich, w rejonach podgórskich Karpat od -8 st. C do -3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. W Sudetach w porywach do 65 km/h. W górach zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda w Warszawie, 16 lutego 2021 r.

We wtorek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna około -2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
77
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0