Newsy

Pogoda we wtorek: idzie odwilż

Newsy

Pogoda we wtorek: idzie odwilż

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na wschodzie i w górach głównie opady śniegu, na Podkarpaciu chwilami o natężeniu umiarkowanym. Na pozostałym obszarze opady deszczu ze śniegiem i od zachodu przechodzące w deszcz. Temperatura maksymalna od -10 st. do 2 st. C. Wiatr umiarkowany, na południu okresami porywisty.

Jak informuje IMGW, północno-zachodnia połowa Europy będzie pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi. Pozostały obszar kontynentu znajdzie się w zasięgu wyżów z licznymi centrami. Przez Polskę początkowo z zachodu na wschód, przemieszczać się będzie zatoka z frontem okluzji, a następnie na zachodzie, pojawi się kolejna zatoka z frontem ciepłym. Obie zatoki związane będą z niżem znad Morza Północnego. Nad wschodnimi obszarami kraju pozostanie powietrze arktyczne, z kolei nad zachodnie zacznie napływać masa powietrza polarnego morskiego. Spadek ciśnienia.

Pogoda we wtorek - 19 stycznia 2021

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na wschodzie i w górach głównie opady śniegu, na Podkarpaciu chwilami o natężeniu umiarkowanym. Na pozostałym obszarze opady deszczu ze śniegiem i od zachodu przechodzące w deszcz. Lokalnie deszcz marznący powodujący gołoledź. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 10 cm w Sudetach.

Temperatura maksymalna na wschodzie od -10 st. C do -4 st. C i wystąpi wieczorem, na pozostałym obszarze temperatura od -3 st. C do 2 st. C. Wiatr umiarkowany, na południu okresami porywisty, z kierunków południowych i zachodnich. W rejonach podgórskich Karpat i w Sudetach porywy wiatru do 60 km/h, a w Karpatach do 80 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda w Warszawie - 19 stycznia 2021

We wtorek w Warszawie zachmurzenie całkowite. Opady śniegu. Temperatura maksymalna około 0 st. C, wystąpi wieczorem. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, z kierunków południowych. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie spadać.

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
91
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0