Newsy

Pogoda we wtorek: idzie ocieplenie

Pogoda jesień

x-news

Newsy

Pogoda we wtorek: idzie ocieplenie

Pogoda jesień

x-news

We wtorek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami, głównie na południu. Na wschodzie gdzieniegdzie słabe opady śniegu lub mżawki, lokalnie możliwa mżawka marznąca, powodująca gołoledź. Temperatura maksymalna od 0 st. C do 7 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany.

Jak informuje IMGW, wyż znad Rosji sięgnie klinem poprzez Ukrainę, Białoruś i Bałkany po Grecję i Włochy. Pozostałe obszary kontynentu będą w zasięgu oddziaływania układów niskiego ciśnienia. Południowo-wschodnia i wschodnia Polska będzie w zasięgu klina wyżu znad Rosji. Pozostały obszar kraju będzie na skraju niżu znad Atlantyku, a nad północny zachód nasunie się układ frontów atmosferycznych. Z południowego zachodu stopniowo zacznie napływać nieco cieplejsze powietrze polarne morskie.

Pogoda we wtorek - 15 grudnia 2020 r.

We wtorek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami, głównie na południu. Na północnym zachodzie możliwe słabe opady deszczu. Na wschodzie gdzieniegdzie słabe opady śniegu lub mżawki, lokalnie możliwa mżawka marznąca, powodująca gołoledź. Przed południem i ponownie wieczorem miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m, głównie na wschodzie, południu i w centrum. Temperatura maksymalna od 0 st. C na północnym wschodzie i miejscami na południu do 3 st. C, 4 st. C w centrum i 7 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami na północy, południowym zachodzie i w górach porywisty, południowy i południowo-wschodni. Wysoko w Beskidach porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami na południowym wschodzie i południu. Miejscami opady deszczu, postępujące z północnego zachodu do centrum kraju. Na wschodzie i północnym wschodzie możliwe opady drobnego śniegu lub mżawki, lokalnie marznącej, powodującej gołoledź. Lokalnie na wschodzie i południowym wschodzie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -2 st. C, -1 st. C na południowym wschodzie i wschodzie, około 1 st. C w centrum, do 4 st. C na północnym zachodzie; w obszarach podgórskich Karpat lokalnie spadek temperatury do -4 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem oraz miejscami w górach i obszarach podgórskich okresami porywisty, z kierunków południowych.

Pogoda w Warszawie - 15 grudnia 2020 r.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna około 3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie się wahać.

W nocy zachmurzenie duże. Silne zamglenie, możliwa mgła ograniczająca widzialność do 400 metrów. Temperatura minimalna około 1 st. C. Wiatr słaby, południowy.

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
73
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0