Newsy

Pogoda we wtorek: chłodno, z przelotnym deszczem i śniegiem

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (05 + 06-07.04.2021) | POLSKA

Newsy

Pogoda we wtorek: chłodno, z przelotnym deszczem i śniegiem

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (05 + 06-07.04.2021) | POLSKA

Wtorek będzie pochmurny i chłodny, z przelotnymi opadami deszczu i śniegu oraz możliwymi burzami. W Tatrach spadnie nawet 10 cm śniegu, a na Pomorzu 5 cm. Temperatura maksymalnie do 6 stopni C, ale nocą obniży się do -3 stopni C, a w rejonach podgórskich nawet do -6 stopni C. Wiatr silny i porywisty.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego przewidują, że rozpoczynający się tydzień przyniesie zmianę pogody. 

- Z północy napłynie zimne powietrze pochodzenia arktycznego i zostanie z nami aż do czwartku. W tym czasie maksymalna temperatura powietrza nie przekroczy 10 stopni Celsjusza - zapowiadają.

- Zmianę aury przyniesie zatoka niżowa z chłodnym frontem atmosferycznym, które przemieszczać się będą z zachodu na wschód kraju. Cieplejsze powietrze pozostanie jeszcze na południowym wschodzie, tam temperatura powietrza osiągnie 14 stopni C. Za frontem będzie zdecydowanie chłodniej, tam temperatura nie przekroczy 10 stopni C. Wzrośnie także prędkość i porywistość wiatru - wyjaśnia IMGW.

Pogoda we wtorek 6 kwietnia 2021 r. 

Wtorek nadal będzie pochmurny, chłodny, z przelotnymi opadami deszczu i śniegu, możliwymi burzami. W Tatrach spadnie nawet 10 cm śniegu, a na Pomorzu znów ok. 5 cm. 

Temperatura powietrza wzrośnie maksymalnie do 6 stopni C, ale nocą obniży się do -3 stopni C, a w rejonach podgórskich nawet do -6 stopni C. Utrzymywać się będzie silniejszy i porywisty zachodni wiatr.

Pogoda w środę 7 kwietnia 2021 r. 

Pochmurna, wietrzna i zimna aura z opadami deszczu i śniegu utrzyma się również w środę i w czwartek. Temperatura nocą spadnie do -3 stopni, ale w dzień wyniesie do 7 stopni.

Koniec tygodnia przyniesie poprawę pogody. Polska znajdzie się w zasięgu wyżu znad Europy południowej. Z zachodu zacznie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie. Będzie więcej słońca i tylko miejscami popada przelotny deszcz; osłabnie także wiatr. Temperatura powietrza nocą będzie kilka stopni powyżej 0 stopni C. W dzień temperatura osiągnie wartości od 10 do 18 stopni C.

Więcej informacji o pogodzie na TVN Meteo.

Zobacz też:

Bartek Jędrzejak szczerze o swojej chorobie: "Zostawiałem otwarte drzwi, by ratownicy nie musieli ich wyważać"

Dorota Szelągowska przyznała się do przypadłości, która dotyczy wielu kobiet. "Cudowna, bezpretensjonalna szczerość"

Co zrobić z jedzeniem, które zostaje po Wielkanocy? Możemy oddać je do "jadłodzielni"

Źródło: PAP, x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
60
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0