Newsy

Pogoda w środę: zachmurzenie duże lub całkowite

Pogoda na dzień + 4 kolejne dni (30.09 + 01-04.10.2020) | POLSKA, źródło: x-news 

Newsy

Pogoda w środę: zachmurzenie duże lub całkowite

Pogoda na dzień + 4 kolejne dni (30.09 + 01-04.10.2020) | POLSKA, źródło: x-news 

W środę na południu, wschodzie i w centrum zachmurzenie duże lub całkowite; okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 9 do 19 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie okresami porywisty.

Pogoda w środę

Jak informuje IMGW, Europa północna znajdować się będzie w zasięgu wyżu znad zachodniej Rosji. Nad pozostałym obszarem kontynentu dominować będą rozległe układy niżowe z ośrodkami nad północną Rumunią, Szkocją oraz w rejonie Islandii. Niżom tym towarzyszyć będą strefy frontów atmosferycznych. Polska będzie pod wpływem niżu znad północnej Rumunii. Nadal będzie napływać wilgotne, przetransformowane powietrze polarne morskie, chłodne na południu, nieco cieplejsze na północy kraju.

W środę na południu, wschodzie i w centrum zachmurzenie duże lub całkowite; okresami opady deszczu, od Lubelszczyzny i Podkarpacia po Górny Śląsk miejscami o natężeniu umiarkowanym lub silnym i tam prognozowana wysokość opadów do 15-20 mm, a w Karpatach i rejonach podgórskich lokalnie do 30-40 mm. Wysoko w Tatrach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Na północy i zachodzie zachmurzenie duże z rozpogodzeniami; rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m.

Temperatura maksymalna na południu i południowym wschodzie od 12 st. C do 16 st. C, a w rejonach podgórskich Karpat od 9 st. C do 12 st. C, na pozostałym obszarze od 16 st. C do 19 st. C.

Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie okresami porywisty, z kierunków północnych. Wysoko w górach porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy w południowo-wschodniej połowie kraju zachmurzenie duże i całkowite, okresami opady deszczu; od Podkarpacia po Górny Śląsk opady miejscami o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowana suma opadów do 15 mm, w Beskidach i Tatrach lokalnie do 20-25 mm; wysoko w Tatrach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, gdzieniegdzie, głównie na zachodzie, utworzą się mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 8 st. C do 11 st. C, chłodniej lokalnie w obszarach podgórskich Karpat, około 7 st. C, cieplej na wschodnim wybrzeżu, od 12 st. C do 15 st. C. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, z kierunków północnych, na północnym zachodzie skręcający na wschodni.

Pogoda w Warszawie

W środę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

W nocy w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna 10 st. C. Wiatr słaby, północno-wschodni.

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
74
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0