Newsy

Pogoda w środę: w Tatrach przyrost pokrywy śnieżnej o prawie 10 cm

x-news

Newsy

Pogoda w środę: w Tatrach przyrost pokrywy śnieżnej o prawie 10 cm

x-news

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże, na południu, wschodzie i w centrum opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 2 st. C do 7 st. C.  Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

Jak informuje IMGW, przeważający obszar kontynentu znajdzie się pod wpływem niżów z ośrodkiem głównym nad Danią i towarzyszącymi im układami frontów atmosferycznych. Tylko krańce wschodnie Europy oraz Półwysep Iberyjski znajdą się w zasięgu wyżów. Polska będzie w zasięgu powoli wypełniającego się niżu znad Danii, w powietrzu polarnym morskim. Na południowym wschodzie i wschodzie kraju zaznaczy się wpływ pofalowanego frontu atmosferycznego.

Pogoda w środę - 30 grudnia 2020 r.

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże, na południu, wschodzie i w centrum opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. W Tatrach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 8 cm. Temperatura maksymalna od 2 st. C, 3 st. C na północnym zachodzie do 6 st. C, 7 st. C miejscami na wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W Tatrach początkowo porywy wiatru do 80 km/h i tam zawieje oraz zamiecie śnieżne.

Pogoda w nocy z wtorku na środę

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na południowym zachodzie również z rozpogodzeniami. We wschodniej połowie kraju miejscami opady deszczu bądź deszczu ze śniegiem, w Karpatach śniegu. Liczne mgły, także marznące, ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura minimalna od -4 st. C na południowym zachodzie do 1 st. C, 2 st. C na wschodzie i 3 st. C lokalnie na krańcach południowo-wschodnich; w kotlinach górskich miejscami spadek temperatury do -7 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni, tylko na południu słaby, zmienny.

Pogoda w Warszawie - 30 grudnia 2020 r.

W środę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 5 st. C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 991 hPa i będzie rosło.

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
88
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0