Newsy

Pogoda w środę: uwaga na burze i oblodzenia

Pogoda zima

SimpleImages/GettyImages

Newsy

Pogoda w środę: uwaga na burze i oblodzenia

Pogoda zima

SimpleImages/GettyImages

Zachmurzenie na ogół duże w ciągu dnia. Przelotne opady śniegu, na wybrzeżu i lokalnie krańcach zachodnich także deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od -6 st. C do 3 st. C. Wiatr umiarkowany i porywisty, miejscami będzie powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Jak informuje IMGW, północno-wschodnia Europa oraz częściowo zachodnia, będą pod wpływem wyżów. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem układów niskiego ciśnienia. Polska będzie pod wpływem niżu z ośrodkami nad Bałtykiem i południową Skandynawią. Front okluzji początkowo oddziaływać będzie na wschodzie, a po południu nad północny zachód kraju nasunie się strefa wtórnego frontu chłodnego, za którym zacznie napływać powietrze pochodzenia arktycznego. Pozostały obszar kraju pozostanie w chłodnym powietrzu polarnym morskim.

Pogoda w środę - 13 stycznia 2021 r.

Zachmurzenie na ogół duże w ciągu dnia. Przelotne opady śniegu, na wybrzeżu i lokalnie krańcach zachodnich także deszczu ze śniegiem. Na wybrzeżu możliwe burze. Przyrost pokrywy śnieżnej miejscami o około 5 cm, na północnym zachodzie i w górach o 8-10 cm.

Temperatura maksymalna od -2 st. C na wschodzie do 2 st. C na południowym zachodzie i do 3 st. C na wybrzeżu, na obszarach podgórskich Karpat od -6 st. C do -3 st. C.

Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Na zachodzie kraju porywy wiatru do 55 km/h, na wybrzeżu i obszarach podgórskich do 70 km/h, w Tatrach do 75 km/h, a w Sudetach do 110 km/h. Wiatr miejscami będzie powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda w Warszawie - 13 stycznia 2021 r.

W środę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna około 0 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 992 hPa i będzie ulegać wahaniom.

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
73
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0