Dzień Dobry Extra

Pogoda w środę: w południe będziemy potrzebowali więcej kawy

Dzień Dobry Extra

Pogoda w środę: w południe będziemy potrzebowali więcej kawy

W środę w większości regionów na ogół będzie pogodnie, choć miejscami pojawią się opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Ciśnienie będzie spadać.

W środę na północy Polski pojawią się przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a na Suwalszczyźnie śniegu. Na pozostałym obszarze będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 4 st. C na Suwalszczyźnie do 10 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje umiarkowany wiatr, zachodni. W porywach może osiągnąć do 50 km/h.

Powietrze będzie miało najniższą wilgotność na południu kraju, gdzie wyniesie poniżej 40 procent. Na północy osiągnie powyżej 80 procent. Pogodę odczujemy jako chłodną i wietrzną. Warunki biometeorologiczne okażą się na ogół neutralne, jedynie na północy niekorzystne.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie spadać.

Pogoda w nocy

W nocy na południu kraju zachmurzenie małe lub bezchmurnie. W centrum zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże, a na północy duże z opadami deszczu, miejscami deszczu ze śniegiem.

Temperatura minimalna od -7 st. na Podhalu, -4 st., -1 st. na południu i południowym wschodzie, do 0 st., 2 st. na pozostałym obszarze. Najcieplej w pasie nadmorskim - około 3 st., 4 st.

Wiatr słaby i umiarkowany, na północy porywisty, w pasie nadmorskim dość silny, w porywach do 70 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

Pogoda w Warszawie

W środę w stolicy zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna 8 st. Wiatr umiarkowany i porywisty, wieczorem słaby, zachodni i południowo-zachodni.

Źródło: TVN24/PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
67
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0