Dzień Dobry Extra

Pogoda w środę: prawdopodobieństwo wystąpienia trąb powietrznych

Dzień Dobry Extra

Pogoda w środę: prawdopodobieństwo wystąpienia trąb powietrznych

W środę zachmurzenie będzie zmienne. W części kraju pojawią się przelotne opady deszczu i burze. Lokalnie może spaść grad. Temperatura maksymalna wyniesie od 20 st. C do 27 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr.

Jak informuje IMGW, prawie całą Europę będą obejmowały niże, tylko Skandynawia będzie w zasięgu wyżu. Pozostaniemy w zasięgu rozległego układu niżowego z ośrodkami nad Bałkanami. Od Mazur po Śląsk będzie przebiegała strefa ciepłego frontu atmosferycznego, oddzielającego dwa rodzaje powietrza: zalegające nad zachodnią częścią kraju chłodne powietrze polarne morskie od cieplejszej i wilgotniejszej masy na wschodzie.

Pogoda w Polsce

W Polsce na północnym zachodzie pogodnie i bez opadów. W pozostałej części kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami.

Na południu, w centrum i na wschodzie przelotne opady deszczu, miejscami burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm, lokalnie do 40 mm.

Temperatura maksymalna od 20 st. C na południowym zachodzie do 27 st. C na krańcach wschodnich, w dolinach górskich i nad morzem: 15 st. C do 19 st. C.

Wiatr słaby i umiarkowany, północny. W czasie burz porywy do 70 km/h. Istnieje 30 proc. prawdopodobieństwo wystąpienia trąb powietrznych na wschodzie kraju.

Pogoda w Warszawie

W stolicy zachmurzenie zmienne, przelotny deszcz i burze. Spadnie do 10-30 l/mkw., a wiatr w porywach osiągnie prędkość do 60-90 km/h. Może wystąpić opad gradu. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wzrośnie do 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, powieje z północy. Ciśnienie spada, w południe odnotujemy 996 hPa.

Źródło: PAP/TVN Meteo |
Co sądzisz o tym artykule?
62
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0