Newsy

Pogoda w środę: Polska podzielona. Nawet kilkanaście stopni różnicy

prognoza, pogoda, zima, jaka będzie pogoda

Simple Images/Getty Images

Newsy

Pogoda w środę: Polska podzielona. Nawet kilkanaście stopni różnicy

prognoza, pogoda, zima, jaka będzie pogoda

Simple Images/Getty Images

We środę w kraju zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Na wschodzie i północnym wschodzie opady śniegu. Na pozostałym obszarze opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura od -6 st. do 5 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków zmieniających się.

Jak informuje IMGW, północno-zachodnia i częściowo wschodnia Europa będzie nadal pod wpływem rozległego niżu i frontów atmosferycznych, z głównym ośrodkiem w rejonie Islandii. Reszta kontynentu znajdzie się w zasięgu słabego wału wyżowego, rozciągającego się od Atlantyku po Rosję. Polska będzie pod wpływem zatoki wspomnianego niżu, w strefie przemieszczającego się z zachodu w głąb kraju frontu atmosferycznego. Z północnego zachodu na południowy wschód przemieści się wtórny ośrodek niżowy. Z zachodu napływać będzie cieplejsze powietrze polarne morskie, tylko północny wschód pozostanie w chłodnej masie powietrza.

Pogoda w środę (17 luty 2021 r.)

We środę w kraju zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Na wschodzie i północnym wschodzie opady śniegu. Na pozostałym obszarze opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na zachodzie i południu także deszczu; przejściowo opady marznące powodujące gołoledź. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej miejscami w centrum, na północy oraz w Karpatach o 8 do 11 cm. Przed południem lokalnie na zachodzie i w centrum możliwe mgły ograniczające widzialność do 200 m.

Temperatura maksymalna od -6 st. C na północnym wschodzie, 1 st., 2 st. C w centrum, do 5 st. C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków zmieniających się. W Karpatach wiatr w porywach do 70 km/h, a w Sudetach do 100 km/h, miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda w Warszawie (17 luty 2021 r.)

W środę w stolicy zachmurzenie duże. Opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna około 0 st. C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie rosnąć.

Zobacz też:

Sport na mrozie szkodzi sercu? "Jeśli ktoś uważa, że morsowaniem buduje zdrowy organizm, to jest w błędzie"

Uratowała skrajnie wyczerpanego psa, który niemal przymarzł do budy: "Chcemy, żeby trafił do domu, w którym zapomni o tym, co było"

Jak suszyć pranie? Pani Gadżet zdradza sprytne sposoby 

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
56
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0