Newsy

Pogoda w środę: pochmurno, mokry śnieg i deszcz ze śniegiem

x-news

Newsy

Pogoda w środę: pochmurno, mokry śnieg i deszcz ze śniegiem

x-news

Środa pochmurna z przejaśnieniami. Na południowym zachodzie Polski na ogół bez opadów, poza tym okresami będą pojawiać się opady mokrego śniegu oraz deszczu ze śniegiem.Temperatura od 5 st. C na wschodzie do 7 st. C na zachodzie kraju. IMGW ostrzega przed przymrozkami. Wiatr słaby i umiarkowany.

Polska znajdzie się pod wpływem rozległego, dynamicznego wiru niżowego znad Skandynawii. Z północy będzie napływać wilgotne i zimne powietrze pochodzenia arktycznego.

Pogoda w środę 7 kwietnia 2021 r. 

Środa upłynie pod znakiem pochmurnej aury z przejaśnieniami. Na południowym zachodzie kraju będzie na ogół bez opadów, poza tym okresami będą pojawiać się opady mokrego śniegu rzędu 1-3 cm, a na północnym zachodzie deszczu ze śniegiem do 5 l/mkw. 

Termometry pokażą maksymalnie od 5 st. C na wschodzie do 6 st. C w centrum i do 7 st. C na zachodzie kraju. Powieje zachodni i południowo-zachodni wiatr, słaby i umiarkowany.

Pogoda w czwartek 8 kwietnia 2021 r. 

W czwartek spodziewajmy się zachmurzonego nieba. Będą występować okresowe opady deszczu ze śniegiem do 5 l/mkw. i mokrego śniegu do 3 cm. Temperatura maksymalna osiągnie od 6 st. C na wschodzie, przez 7 st. C w centrum kraju, do 8 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr będzie zachodni, umiarkowany, okresami dość silny.

Przymrozki - ostrzeżenie IMGW

Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami dla większości kraju, z wyjątkiem woj. warmińsko-mazurskiego, podlaskiego oraz południowych powiatów województw: dolnośląskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Temperatura minimalna ma osiągnąć do -4 st. C, a przy gruncie do -6 st. C. Alerty będą ważne do godziny 8 w czwartek, ale jak podkreśla IMGW, mogą być kontynuowane.

Więcej informacji o pogodzie na TVN Meteo.

Zobacz też:

Tomasz Zubilewicz pochwalił się wspomnieniem sprzed prawie 20 lat. Nie uwierzycie, z kim prowadził prognozę pogody

Zawodnik MMA walczy o zdrowie córki. "To najcięższa walka, bo jest nierówna". Pomóżmy małej Poli

"Są takie miasta, gdzie nie ma ani jednej poradni". Przekaż 1 procent i pomóż zbudować centrum psychiatrii dla dzieci i młodzieży

Źródło: TVN Meteo, x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
67
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0