Newsy

Pogoda w środę: pochmurno, ale bez deszczu

x-news

Newsy

Pogoda w środę: pochmurno, ale bez deszczu

x-news

W środę synoptycy nie przewidują opadów. Na termometrach od -2 stopni C w Suwałkach do 4 stopni C w Szczecinie. Uwaga na poranne mgły na południu Polski. W Warszawie możliwe słabe opady śniegu.

Jak informuje IMGW, na wschodzie Europy nadal dominować będzie silny wyż znad Rosji, na pozostałym obszarze kontynentu przeważać będą niże. Polska znajdzie się w zasięgu wyżu znad Rosji, tylko nad krańce południowo-zachodnie sięgnie zatoka niżu znad północnych Włoch. Nad Polską utrzyma się dość ciepłe powietrze polarne morskie. Ciśnienie nie będzie się istotnie zmieniać.

Pogoda w środę, 9 grudnia 2020 r. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie spadać.

W środę w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, jedynie na krańcach południowych małe. Na krańcach zachodnich możliwe słabe opady śniegu. Na południu kraju początkowo mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od -3 st. C na Suwalszczyźnie, około 2 st. C w centrum kraju, do 3 st. C, 4 st. C na zachodzie, nad morzem i na Podhalu. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie, oraz nad morzem okresami dość silny, porywisty, południowo-wschodni. W szczytowych partiach Sudetów porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy zachmurzenie przeważnie duże, jedynie okresami nad morzem możliwe większe przejaśnienia. Słabe opady śniegu, na wschodzie kraju także opady deszczu ze śniegiem i deszczu, przejściowo miejscami marznące opady deszczu, powodujące gołoledź. Temperatura minimalna od -5 st. C na północnym wschodzie i na Podhalu, około -2 st. C, -1 st. C na przeważającym obszarze do 0 st. C na zachodzie oraz miejscami na wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie i miejscami nad morzem, okresami porywisty, wschodni i południowo-wschodni. W szczytowych partiach gór porywy wiatru do 55 km/h.

Pogoda w Warszawie w środę, 9 grudnia 2020 r.

W środę w Warszawie zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna około 0 st. C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Możliwe słabe opady śniegu lub śniegu ziarnistego. Temperatura minimalna około -1 st. C. Wiatr umiarkowany, chwilami porywisty, południowo-wschodni i wschodni. 

Zobacz mapę pogodową dla Mazowsza:

Pogoda na dzień (09.12.2020) | MAZOWIECKIE

Zobacz też:

Chcesz być w życiu szczęśliwy? Naucz się być wdzięczny

Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19. "Uzyskanie odporności populacji to największe wyzwanie dla Polski w 2021 roku"

Mija 40 lat od śmierci Johna Lennona. Co spowodowało, że stał się ikoną popkultury?

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
72
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0