Newsy

Pogoda w środę: okresami silne zamglenia

Pogoda jesień

x-news

Newsy

Pogoda w środę: okresami silne zamglenia

Pogoda jesień

x-news

Na północy i wschodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i postępującymi od południowego zachodu rozpogodzeniami. Temperatura maksymalna od 6 st. C do 13 st. C. Wiatr na północy także umiarkowany, a na wybrzeżu okresami dość silny i porywisty

Jak informuje IMGW, Europa południowa będzie pod wpływem rozległego wyżu znad południowej Rosji, sięgającego klinem aż po Półwysep Iberyjski. Pozostałe obszary kontynentu będą w strefie oddziaływania układów niskiego ciśnienia. Polska będzie na skraju niżu z rejonu Wysp Brytyjskich. Cały kraj znajdzie się w rozległym ciepłym wycinku wspomnianego niżu. Tylko na południowo-wschodnie krańce Polski będzie oddziaływał wyżej wspomniany klin wyżu znad Rosji. Będzie napływać powietrze polarne morskie, za frontem cieplejsze.

Pogoda w środę

Na północy i wschodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i postępującymi od południowego zachodu rozpogodzeniami. Miejscami zanikające słabe opady deszczu i okresami silne zamglenia. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. W godzinach porannych lokalnie na południu i południowym wschodzie zanikająca mgła, ograniczająca widzialność do 200 metrów.

Temperatura maksymalna od 8 st. C na wschodzie do 12 st. C na południowym zachodzie i 13 st. C w rejonie Zatoki Gdańskiej, tylko w rejonach podgórskich Karpat miejscami około 6 st. C.

Wiatr słaby, na północy także umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, południowy i południowo-zachodni.

Pogoda w Warszawie

W środę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Do południa słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 11 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni, wieczorem południowy. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa i będzie się wahać.

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
86
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0