Newsy

Pogoda w środę: na termometrach nawet powyżej 20 stopni C

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (27 + 28-29.05.2020) | POLSKA, źródło: x-news

Newsy

Pogoda w środę: na termometrach nawet powyżej 20 stopni C

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (27 + 28-29.05.2020) | POLSKA, źródło: x-news

W środę przewaga słońca i rozpogodzeń. Będzie ciepło, na termometrach od 18 do 22 stopni Celsjusza. Na południu i południowym wschodzie Polski możliwe wyładowania atmosferyczne. 

Nad Europą środkową i zachodnią dominować będzie wyż znad Wysp Brytyjskich, krańce północne, południowe oraz wschód kontynentu będą w zasięgu niżów. Polska będzie w zasięgu wyżu znad Wielkiej Brytanii i Niemiec, jedynie na krańcach wschodnich kraju pogodę kształtować będzie płytka zatoka niżowa. Pod koniec dnia na zachodzie i północy kraju zaznaczy się wpływ zatoki niżowej znad Skandynawii i Bałtyku. Napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie.

Pogoda w środę, 27 maja

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie się wahać.

W środę zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Na północnym zachodzie i wschodzie miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie na wschodzie kraju również burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Wysoko w Tatrach opady śniegu. Na pozostałym obszarze kraju bez opadów. Temperatura maksymalna od 18 st. C do 21 st. C, chłodniej nad morzem, Podhalu i Podkarpaciu od 15 st. C od 17 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, północno-zachodni i północny. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, na wschodzie zanikające lokalne burze. Lokalnie nad morzem, mgła ograniczająca widzialność do 400 m. Temperatura minimalna od 7 st. C do 10 st. C, chłodniej w górach od 4 st. C do 6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w strefie nadmorskiej, miejscami porywisty, północno-zachodni i zachodni.

Pogoda w Warszawie w środę, 27 maja

W środę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 20 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 9 st. C. Wiatr słaby, północno-zachodni. W czwartek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 18 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. Porywy wiatru do 50km/h. 

Więcej o pogodzie czytaj na tvnmeteo.

Zobacz też:

Wspomnienia gwiazd z okazji Dnia Matki. Co pokazała Lara Gessler, Dorota Szelągowska i Marcin Prokop?

Oliwia i Łukasz ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" zostali rodzicami. "Najlepszy prezent na Dzień Mamy"

Olejowanie włosów w domu – jak robić to efektywnie?

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
63
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0