Newsy

Pogoda w środę: chmury, mgła i deszcz, miejscami śnieg 

x-news

Newsy

Pogoda w środę: chmury, mgła i deszcz, miejscami śnieg 

x-news

W środę w Polsce zachmurzenie duże i całkowite. Przed południem i wieczorem lokalne mgły ograniczające widzialność do 200 m. Miejscami słabe opady deszczu lub mżawki, na Suwalszczyźnie deszczu ze śniegiem, w Sudetach - śniegu. Opady mogą marznąć i powodować gołoledź. Temperatura od 1 st. na wschodzie i południu do 7 st. C na zachodzie i 8 st. C nad samym morzem. 

Jak informuje IMGW, prawie cała Europa znajdować się będzie w zasięgu bardzo rozległego układu niżowego z głębokim ośrodkiem nad północnym Atlantykiem, oraz wieloma płytszymi ośrodkami w pasie od Półwyspu Iberyjskiego aż po Nową Ziemię. Obszar podwyższonego ciśnienia znajdować się będzie jedynie na południowym wschodzie kontynentu.

Pogoda w środę 16 grudnia

W środę w kraju zachmurzenie duże, początkowo na południowym wschodzie z większymi przejaśnieniami, rano i wieczorem w rejonie występowania mgieł całkowite. Przed południem i wieczorem miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m.

Miejscami słabe opady deszczu lub mżawki, na Suwalszczyźnie również deszczu ze śniegiem, w Sudetach także śniegu. Wieczorem na Lubelszczyźnie opady mogą marznąć i powodować gołoledź.

Temperatura maksymalna od 1 st. C, 2 st. C na wschodzie i miejscami na południu, około 4 st. C w centrum, do 7 st. C na zachodzie i 8 st. C lokalnie nad samym morzem. Wiatr słaby, nad morzem okresami umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy zachmurzenie duże, na południu miejscami większe przejaśnienia. W całym kraju liczne mgły ograniczające widzialność do 100 m, lokalnie marznące.

W rejonach mgieł zachmurzenie całkowite. Na wschodzie słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura minimalna od -1 st. C, 0 st. C na wschodzie do 3 st. C, 4 st. C na zachodzie i nad morzem, w miejscowościach podgórskich od -3 st. C do -1 st. C. Wiatr słaby, zmienny, tylko nad morzem umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni i południowy.

Pogoda w Warszawie w środę 16 grudnia 

W środę w stolicy zachmurzenie przeważnie duże, okresami słaby deszcz. Pod wieczór po opadach możliwa mgła ograniczająca widzialność do 200 m. 

Temperatura maksymalna około 3 st. C. Wiatr słaby, południowy, po południu stopniowo skręcający na zachodni. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i będzie rosnąć.

W nocy zachmurzenie całkowite. Mgła ograniczająca widzialność do 100 m, okresami słaby deszcz lub mżawka. Temperatura minimalna 1 st. C. Wiatr słaby, zmienny. 

Pogoda w czwartek 17 grudnia

W czwartek zachmurzenie duże i całkowite, miejscami większe przejaśnienia, głównie w południowo-zachodniej połowie kraju. Przed południem lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m, które na północnym wschodzie będą utrzymywać się przez znaczną część dnia. Miejscami na wschodzie oraz wieczorem na krańcach północno-zachodnich słabe opady deszczu bądź mżawki. 

Temperatura maksymalna od 2 st. C na wschodzie, około 4 st. C w centrum, do 7 st. C na zachodzie i nad samym morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, południowo-wschodni i południowy.

Pogoda w Warszawie w czwartek 17 grudnia 

W czwartek w stolicy zachmurzenie całkowite. Silne zamglenia lub mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów, możliwe także słabe opady deszczu lub mżawki.

Temperatura maksymalna 4 st. C. Wiatr początkowo słaby, zmienny, później południowo-wschodni. 

Źródło: PAP, x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
63
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0