Dzień Dobry Extra

Pogoda w środę będzie dynamiczna - deszcz, śnieg i porywy wiatru

Dzień Dobry Extra

Pogoda w środę będzie dynamiczna - deszcz, śnieg i porywy wiatru

W środę należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu, a nawet śniegu. Lokalne mogą występować burze. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, okresami dość silny. W porywach może osiągnąć do 50-60 km/godz.

Środa przyniesie pochmurną aurę z większymi przejaśnieniami. Oprócz tego pojawią się przemieszczające się z północy na południe przelotne opady deszczu o sumie do 1-5 l/mkw. Lokalnie mogą pojawić się burze. W górach prognozowane są przelotne opady śniegu do 5 centymetrów.

Termometry pokażą maksymalnie od 10 st. C na Suwalszczyźnie, przez 14 st. C w centrum kraju, do 15 st. C w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Powieje słaby i umiarkowany wiatr z zachodu i południowego zachodu. Okresami jego porywy mogą być dość silne i rozpędzać się do 50-60 km/h.

Warunki biometeorologiczne

Największa wilgotność powietrza wystąpi w północnych i południowych regionach kraju. Warunki biometeorologiczne będą zróżnicowane - na zachodzie i południu neutralne, a w pozostałych regionach - niekorzystne.

Pogoda w Warszawie

W ciągu dnia umiarkowane i duże zachmurzenie oraz przelotne opady deszczu do 1-3 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie 13 st. C. Wiatr będzie południowo-zachodni, na ogół słaby i umiarkowany, ale okresami w porywach dość silny. W południe na barometrach zobaczymy 1000 hPa.

Źródło: TVN Meteo |
Co sądzisz o tym artykule?
64
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0