Newsy

Pogoda w sobotę: większe przejaśnienia

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (24 + 25-26.10.2020) | POLSKA, źródło: x-news

Newsy

Pogoda w sobotę: większe przejaśnienia

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (24 + 25-26.10.2020) | POLSKA, źródło: x-news

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami postępującymi od zachodu kraju. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10 st. C do 17 st. C. Wiatr przeważnie umiarkowany, miejscami porywisty.

Jak informuje IMGW, nad Europą północną i wschodnią dominować będą rozległe niże z frontami atmosferycznymi znad północy kontynentu. Południe Europy znajdzie się w zasięgu słabych wyżów. Polska będzie początkowo na skraju niżów znad północnej Finlandii i północno-zachodniej Rosji oraz znad Atlantyku, w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego. Potem od południowego zachodu kraju rozbuduje się słaby klin wyżowy. Za frontem napłynie powietrze polarne morskie, jedynie początkowo południowy wschód kraju znajdzie się jeszcze w masie powietrza pochodzenia zwrotnikowego. Ciśnienie zacznie rosnąć.

Pogoda w sobotę

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami postępującymi od zachodu kraju. Miejscami przelotne opady deszczu, tylko początkowo na północnym wschodzie opady jednostajne. Wysoko w Tatrach opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

Temperatura maksymalna od 12 st. C na Suwalszczyźnie do 17 st. C na Dolnym Śląsku; w obszarach podgórskich Karpat od 10 st. C do 13 st. C.

Wiatr przeważnie umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków zachodnich, wieczorem na zachodzie skręcający na południowy. Wysoko w Karpatach wiatr początkowo w porywach do 70 km/h.

Pogoda w nocy, z soboty na niedzielę

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy okresami duże i tam słabe opady deszczu. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 100 m, zwłaszcza na południu, wschodzie i w centrum kraju. Lokalnie w obszarze mgieł wzrost zachmurzenia do dużego i całkowitego.

Temperatura minimalna od 4 do 8 st. C, cieplej na północnym zachodzie, od 9 do 11 st. C, a chłodniej w obszarach podgórskich, od 2do 4 st. C; lokalnie w dolinach podkarpackich spadek temperatury do -1 st. C.

Wiatr słaby, nad morzem i miejscami na zachodzie umiarkowany, z kierunków południowych, początkowo na wschodzie z kierunków zachodnich.

Pogoda w Warszawie

W sobotę w Warszawie zachmurzenie przed południem duże, potem od zachodu postępujące większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu, szczególnie rano. Temperatura maksymalna 15 st. C. Wiatr słaby, chwilami wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, z kierunków zachodnich. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie rosnąć.

W nocy w stolicy pogodnie. Lokalnie silne zamglenia. Temperatura minimalna 7 st. C. Wiatr słaby, południowo-zachodni i południowy.

Zobacz też:

Wyremontowali dom po pradziadkach. "Najważniejsze było, żeby uratować każdą cegiełkę"

Tai Chi - niezwykła sztuka relaksu, która łączy gimnastykę z medytacją

Równouprawnienie w związkach. Socjolog: "Partnerscy jesteśmy tylko w deklaracjach"

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
46
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0