Newsy

Pogoda w sobotę nie zapowiada się spokojnie

Pogoda jesień

x-news

Newsy

Pogoda w sobotę nie zapowiada się spokojnie

Pogoda jesień

x-news

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura maksymalna od 5 do 13 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany.

Jak informuje IMGW, południowa i wschodnia Europa będzie w zasięgu wyżów. Reszta kontynentu będzie pod wpływem rozległego układu niżowego z licznymi ośrodkami nad Atlantykiem i Morzem Norweskim. Polska znajdzie się w zasięgu zatoki niskiego ciśnienia, związanej z niżem znad Morza Norweskiego. Z zachodu na wschód kraju będzie przemieszczał się układ frontów atmosferycznych. Napłynie dość ciepła polarna morska masa powietrza. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i nieznacznie będzie się wahać.

Pogoda w sobotę

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura maksymalna od 5 st. C na północnym wschodzie, około 10 st. C w centrum, nad morzem i na południu kraju do 13 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na Podkarpaciu okresami porywisty, z kierunków południowych.

W nocy na północy i wschodzie kraju zachmurzenie przeważnie duże, okresami słabe opady deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże, okresami malejące do umiarkowanego i na ogół bez opadów. Miejscami silne zamglenia i mgła ograniczająca widzialność do 300 m, a w kotlinach górskich do 100 m. Temperatura minimalna na wschodzie i południu kraju od 3 do 5 st. C, na pozostałym obszarze od 6 do 9 st. C; chłodniej w miejscowościach podgórskich około 1 st. C, a w kotlinach spadek temperatury do -2 st. C. Wiatr przeważnie słaby, jedynie na Podkarpaciu umiarkowany, okresami porywisty, południowy.

Pogoda w Warszawie

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże, możliwe większe przejaśnienia. Temperatura maksymalna około 10 st. C. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe silne zamglenia i mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna 6 st. C. Wiatr słaby, południowy.

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
55
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0