Dzień Dobry Extra

Pogoda w sobotę: będzie chłodniej

Dzień Dobry Extra

Pogoda w sobotę: będzie chłodniej

Jak informuje IMGW, nad Niemcami rozbuduje się wyż, który obejmie swoim zasięgiem większą część kontynentu, w tym Polskę, jedynie Wyspy Brytyjskie, częściowo Europa Wschodnia i basen Morza Śródziemnego będą pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Z północnego zachodu napłynie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie i zachmurzenie

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i będzie rosło.

W Polsce, na zachodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. W centrum i na wschodzie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz rozpogodzeniami i tam przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem, stopniowo zanikające.

Temperatura i wiatr

Temperatura maksymalna od 1 st. C na wschodzie, w rejonach podgórskich oraz gdzieniegdzie na Pomorzu, około 4 st. C w centrum, do 6 st. C na krańcach zachodnich.

Wiatr słaby i umiarkowany, tylko na wschodzie początkowo jeszcze dość silny, w porywach do 75 km/h, północno-zachodni i północny. Wysoko w Karpatach opady śniegu oraz porywy wiatru do 55 km/h i tam wiatr powodował będzie zamiecie i zawieje śnieżne.

Pogoda w Warszawie

W Warszawie, zachmurzenie przeważnie umiarkowane, chwilami duże. Przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna 3 st. C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 65 km/h, pod wieczór słabnący, północno-zachodni.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
67
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0