Newsy

Pogoda w poniedziałek: wypoczywający nad morzem mogą nie być zadowoleni z temperatury

Newsy

Pogoda w poniedziałek: wypoczywający nad morzem mogą nie być zadowoleni z temperatury

Pogoda w poniedziałek będzie zmienna. W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na południowym zachodzie początkowo zachmurzenie całkowite. Temperatura od 19 do 30 st. C.

Pogoda w Europie - 29 czerwca 2020 r.

Jak informuje IMGW, północno-zachodnie, północne i wschodnie rejony Europy, w tym Polska, będą w zasięgu niżu znad Wielkiej Brytanii i związanych z nim zatok niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi. Pozostałe rejony kontynentu znajdą się w zasięgu wysokiego ciśnienia.

Wschodnia część Polski będzie w strefie frontu atmosferycznego, w ciepłym powietrzu polarnym morskim, nad zachodnie rejony napłynie nieco chłodniejsze powietrze. Ciśnienie będzie się wahać.

Pogoda w Polsce - 29 czerwca 2020 r.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na południowym zachodzie początkowo zachmurzenie całkowite. Opady deszczu i burze, miejscami burze z gradem. Prognozowana wysokość opadów do 60 mm w Małopolsce, na Górnym Śląsku i w województwie świętokrzyskim oraz do 40 mm, lokalnie do 50 mm, na wschodzie kraju.

Na południowym zachodzie i gdzieniegdzie w centrum opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Temperatura maksymalna od 18 st. C do 24 st. C na zachodzie, w centrum i w rejonach podgórskich oraz od 25 st. C do 30 st. C na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, tylko na południowym wschodzie południowy. W czasie burz wiatr w porywach do 100 km/h, na wschodzie kraju możliwe porywy do 110 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu oraz głównie na wschodzie z burzami. Lokalnie grad. Prognozowana wysokość opadów na Mazowszu i Lubelszczyźnie do 50 mm, a na pozostałym obszarze wschodnich województw do 40 mm. Nad ranem lokalnie na południu kraju krótkotrwała mgła ograniczająca widzialność do 400 metrów.

Temperatura minimalna od 12 st. C do 16 st. C, w rejonach podgórskich i na zachodnim wybrzeżu od 10 st. C do 11 st. C. Wiatr na ogół umiarkowany, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h.

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
84
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0