Newsy

Pogoda w poniedziałek: miejscami mgły

Pogoda jesień

x-news

Newsy

Pogoda w poniedziałek: miejscami mgły

Pogoda jesień

x-news

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 9 do 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, tylko nad morzem i w Tatrach dość silny.

Jak informuje IMGW, Europa Północno-Wschodnia oraz Południowa będzie pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą niże. Polska będzie w zasięgu rozległego układu niżowego z ośrodkiem nad Morzem Norweskim. Z zachodu na wschód kraju przemieszczać się będzie ciepły front atmosferyczny, za którym z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie.

Pogoda w poniedziałek

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu, na północnym wschodzie także mżawka. Na północy silne zamglenia.

Temperatura maksymalna od 9 st. C, 11 st. C na wschodzie i Podhalu do 16 st. C, 18 st. C na zachodzie.

Wiatr słaby i umiarkowany, tylko nad morzem okresami dość silny i porywisty, południowy i południowo-zachodni. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 60 km/h.

Pogoda w Warszawie

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Od zachodu stopniowo postępująca strefa opadów deszczu i mżawki. Temperatura maksymalna 12 st. C, wystąpi po południu i wieczorem. Wiatr słaby, południowy. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie się wahać.

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
81
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0