Newsy

Pogoda w poniedziałek: ujemne temperatury i dużo błękitnego nieba

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (01.02 + 02.-03.02.2021) | POLSKA

Newsy

Pogoda w poniedziałek: ujemne temperatury i dużo błękitnego nieba

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (01.02 + 02.-03.02.2021) | POLSKA

Na poniedziałek synoptycy zapowiadają rozpogodzenia w wielu rejonach kraju. Niemal w całej Polsce prognozowane są temperatury poniżej zera. Najcieplej będzie w Szczecinie i Zielonej Górze - tam na termometrach 0 stopni C.  

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże atmosferyczne. Wpływ wyżów zaznaczy się na wschodzie i częściowo w centrum, a także na krańcach południowo-zachodnich kontynentu. Polska znajdzie się pod wpływem słabego klina wyżu znad Kazachstanu, pod koniec dnia nad krańce zachodnie nasunie się płytka zatoka niżowa. Będzie napływało chłodne powietrze z południowego wschodu.

Prognoza pogody na poniedziałek, 1 lutego 2021 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Miejscami na północy i południowym wschodzie słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -7 st. C na wschodzie do -4 st. C w centrum i ok. 0 st. C na krańcach zachodnich oraz nad morzem. Wiatr na zachodzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni, poza tym na ogół słaby zmienny. Wysoko w Tatrach porywy do 80 km/h, w Sudetach do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z rozpogodzeniami na południu i wschodzie. Na wschodzie i południu bez opadów. W pozostałej części kraju postępujące od zachodu opady śniegu przechodzące w opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź. Lokalnie marznące mgły, ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od -13 st. C na północnym wschodzie i w kotlinach karpackich do -6 w centrum i -3 st. C nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie południowo-wschodni i południowy. Wysoko w Tatrach porywy do 100 km/h, w Sudetach do 65 km/h.

Pogoda w Warszawie w poniedziałek, 1 lutego 2021 r. 

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie przeważnie małe. Temperatura maksymalna -3 st. C. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna -8 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Zobacz mapę pogodową dla Mazowsza:

Zobacz też:

Agnieszka Kaczorowska zabrała córkę na pierwsze sanki w życiu. W komentarzach wybuchła dyskusja

Opisała życie po tym, jak została oblana kwasem. "Lekarze nie byli w stanie powiedzieć, czy będę miała twarz"

"Listy do M. 4" tylko online - premiera w Playerze. "Najgorętsze wydarzenie filmowe tej wiosny"

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
50
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0